BOOKSPOT

Ξεκίνησε η συγκομιδή μεταλλίων στο βαλκανικό της κωπηλασίας

0

Με την συγκομιδή 11 μεταλλίων εκ των οποίων 4 χρυσά 4 ασημένια και 3 χάλκινα ολοκληρώθηκε η πρώτη μέρα του Βαλκανικού πρωταθλήματος κωπηλασίας που αφορά στις κατηγορίες Εφήβων-Νεανίδων και Παίδων-Κορασίδων και διεξάγεται στην πανέμορφη λίμνη της Καστοριάς.

Τα ελληνικά πληρώματα κατέκτησαν μετάλλια σε όλα τα αγωνίσματα που πήραν μέρος και βρίσκονται στην 2η θέση του σχετικού πίνακα πίσω από τη Ρουμανία που κέρδισε 12 (6-3-2) και μπροστά από την Τουρκία 3 (1-1-1) , τη Σερβία 6 (0-3-3) και τη Βουλγαρία 2 (0-0-2).

Τα χρυσά μετάλλια η ελληνική ομάδα τα κατέκτησε στο τετραπλό σκιφ νεανίδων με τις Νίκα-Κουκλοτίδου-Πέργουλη-Τσαμοπούλου, στη δίκωπο άνευ των εφήβων με τους Βαρδάκας Κ-Γραμμενιάτης Α , στο διπλό σκιφ των εφηβων με τους Στέργιακα Χ.-Δεμέλη Ν. Και στο αντίστοιχο των κορασίδων με τις Κυρίδου Μ-Σταμπόλκου Μ (ΦΩΤΟ). Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του Σαββάτου μπορείτε να τα δειτε ΕΔΩ

Το Βαλκανικό πρωταθλημα συνεχίζεται και ολοκληρώνεται την Κυριακή με δέκα ακόμη τελικούς στους οποίους μετέχουν και ελληνικά πληρώματα. Αναλυτικά το ωρολόγιο πρόγραμμα μπορείτε να το δείτε ΕΔΩ

 

ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

 ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 7:03:69
  2. ΕΛΛΑΔΑ (Μπιτζιλαίου-Μπούρμπου Ε.-Γεωργούδη-Μπούρμπου Χ) 7:05:94
  3. ΤΟΥΡΚΙΑ 7:22:87

ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ

  1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 7:36:99
  2. ΕΛΛΑΔΑ (Σχιζοδήμος Γρηγόρης) 7:38:07
  3. ΣΕΡΒΙΑ 7:55:77

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ

  1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 7:02:03
  2. ΤΟΥΡΚΙΑ 7:04:32
  3. ΕΛΛΑΔΑ (Κοκκινίδης Ηλίας-Κουδούνας Ηλίας) 7:06:67

ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΕΦΗΒΩΝ

  1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 6:19:45
  2. ΕΛΛΑΔΑ (Κουκούτης-Παλαιοπάνος-Γιάννατζης-Στάμος) 6:22:24
  3. ΣΕΡΒΙΑ 6:28:57

ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  1. ΕΛΛΑΔΑ (Νίκα-Κουκλοτίδου-Πέργουλη-Τσαμοπούλου) 6:52:33
  2. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 6:54:89
  3. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 7:12:76

ΔΙΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΕΦΗΒΩΝ

  1. ΕΛΛΑΔΑ (Βαρδάκας Κ-Γραμμενιάτης Α.) 6:56:79
  2. ΣΕΡΒΙΑ 7:05:79
  3. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 7:06:42

ΣΚΙΦ ΕΦΗΒΩΝ

  1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 7:34:04
  2. ΣΕΡΒΙΑ 7:37:10
  3. ΕΛΛΑΔΑ (Σακκάς Δημήτρης)7:44:48

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΕΦΗΒΩΝ

  1. ΕΛΛΑΔΑ (Στέργιακας Χ.-Δεμέλης Ν.) 6:49:90
  2. ΣΕΡΒΙΑ 6:53:96
  3. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 6:56:88

ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 8:06:10
  2. ΕΛΛΑΔΑ (Νόνη Ισμήμη) 8:21:77
  3. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 8:27:16

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  1. ΕΛΛΑΔΑ (Κυρίδου Μ-Σταμπόλκου Μ) 7:29:06
  2. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 7:31:88
  3. ΣΕΡΒΙΑ 7:43:40

ΟΚΤΑΚΩΠΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 

  1. ΤΟΥΡΚΙΑ 6:04:87
  2. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 6:08:63
  3. ΕΛΛΑΔΑ (Νάστος-Χατζησαββίδης-Μαχαιρίδης-Ζαβαντίας-Υψηλάντης-Καραπατογλου-Γραμμενιάτης-Οικονόμου-Ζαφειρίου ) 6:10:79

 

 

Το πρόγραμμα της Κυριακής και οι ελληνικές συμμετοχές  

ΩΡΑ: 09.30    ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΠΑΙΔΩΝ

Νάστος-Μαχαιρίδης-Ζαβαντίας-Υψηλάντης

ΩΡΑ: 09.45    ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Σταμπόλκου-Κυρίδου-Νόνη-Λαμπριανίδου

ΩΡΑ: 10.00     ΟΚΤΑΚΩΠΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Νίκα-Κουκλοτίδου-Πέργουλη-Τσαμοπούλου-Μπιτζηλαίου-Μπούρμπου Ε-Γεωργούδη- Μπούρμπου Χ.-Ντότη (πηδαλ)

ΩΡΑ: 10.15     ΔΙΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΠΑΙΔΩΝ

Υψηλάντης Π-Καραπατογλου Ι.

ΩΡΑ: 10.30     ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΕΦΗΒΩΝ

Ντινενης-Στέργιακας-Σακάς-Δεμελης

ΩΡΑ: 10.45      ΔΙΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Γεωργούδη Μαργ-Μπούρμπου Χρ.

ΩΡΑ: 11.00       ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Κουκλοτίδου Δήμητρα

ΩΡΑ: 11.15      ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ

Σχιζόπουλος-Σιδέρης-Κοκκινίδης-Κουδούνας

ΩΡΑ: 11.30       ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Σταμπόλκου Μαρ-Κυρίδου Μαρ

ΩΡΑ: 11.45       ΟΚΤΑΚΩΠΟΣ ΕΦΗΒΩΝ

Βαρδάκας-Γραμμενιάτης-Στάμος-Γιάννατζης-Παλαιοπάνος-Κουκούτης-Σωτηρακόπουλος-Παπακωνσταντίνου–Λιούγκος (πηδαλ).

Σχόλια

Comments are closed.