ΕΠΗ

Γκέλα η Α.Ε. Καραϊσκάκης -Ήττες για Θεσπρωτό και Φιλιππιάδα

0

Ολυμπιακός Βόλου και Διαγόρας Σεβαστής είναι οι δύο ομάδες που έκαναν το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, με την Α.Ε. Καραϊσκάκης να κάνει νωρίς την πρώτη της φετινή βαθμολογική απώλεια, ενώ με ήττες προχώρησαν Θεσπρωτός και Εθνικός Φιλιππιάδας.

Στους Φιλιάτες έγινε το συναρπαστικότερο παιχνίδι της αγωνιστικής, με τον Διαγόρα Σεβαστής να προηγείται με 0-2 και 1-3, τον Θεσπρωτό να ισοφαρίζει σε 3-3, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το θετικό αποτέλεσμα ως το τέλος, σ’ ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε από τα λάθη της άμυνας της ομάδας της Ηγουμενίτσας. Στο παιχνίδι αυτό σκόραρε και ο Ηρακλής Τζιάλλας, γνώριμός μας από την πορεία του με την Κ-20 του ΠΑΣ και πέρυσι για 6 μήνες με το Βελισσάριο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Γ’ Εθνικής 2ος όμιλος

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ   2-0
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ   4-0
ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΠΥΔΝΑ ΚΙΤΡΟΥΣ   1-1
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ   2-0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ 2014   2-0
ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΕΒΑΣΤΗΣ    3-4
ΜΑΥΡΟΙ ΑΕΤΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΥ/ΙΣΤΙΑΙΑΣ    3-1
ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ    0-0

ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ Ν Ι Η
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 9 7 2 3 0 0
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΕΒΑΣΤΗΣ 9 6 3 3 0 0
ΠΥΔΝΑ ΚΙΤΡΟΥΣ 7 6 2 2 1 0
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ 7 3 0 2 1 0
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 6 6 4 2 0 1
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 6 5 2 2 0 1
ΠΙΕΡΙΚΟΣ 5 4 1 1 2 0
ΜΑΥΡΟΙ ΑΕΤΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡ 5 4 2 1 2 0
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ 2014 4 1 2 1 1 1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡ. 3 4 4 1 0 2
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 3 2 3 1 0 2
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ 2 1 3 0 2 1
ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ 1 4 6 0 1 2
ΕΝ.ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΥ-ΙΣΤΙΑΙ 0 2 8 0 0 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ 0 2 9 0 0 3
ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ 0 0 6 0 0 3

 

1ος όμιλος

ΑΟ Καρδίας-Μακεδονικός Φούφα 0-0
ΑΕ Ποντίων-Αλμωπός Αριδαίας 0-1
Καβάλα-Ορφέας Ξάνθης 0-0
Δόξα Δράμας-ΑΠΕ Λαγκαδά 3-0
Νέστος Χρυσούπολης-Απόλλων Καλαμαριάς 0-3
Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Προσκυνητών 4-0
Εορδαϊκός-Καμπανιακός 3-0
Ρεπό: ΦΑΣ Νάουσα

3ος όμιλος

Τσικλητήρας Πύλου-Δόξα Μεγαλόπολης 3-1
Φωστήρας-ΑΟ Θήβα 4-0
ΠΑΟ Βάρδας-ΑΟ Ζευγολατιού 2-0
Παναχαϊκή-Αχαϊκή 1-0
Ένωση Ερμιονίδας-Αστέρας Αμαλιάδας 3-1
ΑΟ Λουτράκι-Αιολικός (Δευτέρα 26/9-15:30)
Παναρκαδικός-Παναργειακός 1-0
Ρεπό: ΑΟ Χαλκίς

4ος όμιλος

Ερμής Ζωνιανών-Προοδευτική 1-0
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Ηλυσιακός 0-0
Ρόδος-Θύελλα Ραφήνας 2-2
Ατσαλένιος-Εργοτέλης 1-2
Άγιος Ιερόθεος-Ιάλυσος (Δευτέρα 26/9-16:00)
Τριγλία Ραφήνας-Κηφισιά 1-1
Ιωνικός-Πανθηραϊκός 1-1
Ρεπό: Εθνικός

Σχόλια

Comments are closed.