ΕΠΗ

Δευτεριάτικα 4 σημαντικά ντέρμπι του ΠΑΣ στον α’ γύρο

0

Τέσσερις Δευτέρες θα παίξει ο ΠΑΣ Γιάννινα ως το τέλος της χρονιάς 3 Σάββατα και 2 μόλις Κυριακές, καθώς στο πρόγραμμα που ανακοίνωσε από την 7η ως τη 15η αγωνιστική η Super League, ο ΠΑΣ θα κληθεί να παίξει τα παιχνίδια με Παναιτωλικό, Ηρακλή, Ολυμπιακό και ΑΕΚ ημέρα Δευτέρα. Μάλιστα τα 3 τελευταία είναι και συνεχόμενα, που σημαίνει ότι όλο τον Δεκέμβριο ο ΠΑΣ θα παίζει Δευτέρα. Από τα 4 αυτά ματς το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό είναι το μοναδικό εντός έδρας και θα διεξαχθεί στις 12 Δεκεμβρίου και ώρα 19:30.

Κυριακή θα διεξαχθούν τα δύο συνεχόμενα εντός έδρας ματς με Λεβαδειακό και Λάρισα.

Λίγο μετά την επισημοποίηση του προγράμματος του πρώτου γύρου, η Σούπερ Λίγκα κλείδωσε και τις ημερομηνίες για την 1η και 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος οι οποίες εκκρεμούν.

Στην συνεδρίαση της διοργανώτριας Αρχής την Τρίτη αποφασίστηκε η διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής να πραγματοποιηθεί στις 3, 4 και 5 Ιανουαρίου και της 2ης στις 7,8 και 9 του ίδιου μήνα. Έτσι, η πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου (16η) θα πραγματοποιηθεί στις 14, 15 και 16 Ιανουαρίου, η 17η αγωνιστική στις 18 και 19 και στη συνέχεια θα συνεχιστεί και θα ολοκληρωθεί κανονικά το πρόγραμμα.

Σας υπενθυμίζουμε το πρόγραμμα της 1ης και της 2ης αγωνιστικής:

1η:

Λάρισα-Βέροια
ΑΕΚ-Παναιτωλικός
Ηρακλής-Ξάνθη
Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ
Ατρόμητος-Κέρκυρα
Πλατανιάς-Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός-Αστέρας Τρ.
Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα

2η:

Πλατανιάς-Λάρισα
Αστέρας Τρ-ΑΕΚ
Βέροια-Ηρακλής
Παναιτωλικός-Πανιώνιος
ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος-Λεβαδειακός
Ξάνθη-Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός-Κέρκυρα

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της Super League (7η-15η αγωνιστική) για την περίοδο 2016-2017.

Πρόγραμμα 7ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 15/10/2016 16:00 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Σάββατο 15/10/2016 18:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΓΗΠΕΔΟ «ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ»
Σάββατο 15/10/2016 20:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Κυριακή 16/10/2016 16:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΓΗΠΕΔΟ «ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ»
Κυριακή 16/10/2016 18:15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Κυριακή 16/10/2016 18:15 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ «ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ»
Κυριακή 16/10/2016 20:30 Π.Α.Ο.Κ. – ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
Δευτέρα 17/10/2016 19:30 Α.Ε.Λ. – Α.Ε.Κ. AEL FC ARENA

 

Πρόγραμμα 8ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 22/10/2016 16:00 Α.Ο.Κ. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Σάββατο 22/10/2016 18:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 22/10/2016 20:30 Α.Ε.Κ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Ο.Α.Κ.Α.
Κυριακή 23/10/2016 16:00 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
Κυριακή 23/10/2016 18:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 23/10/2016 18:15 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Α.Ε.Λ. ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ «ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ»
Κυριακή 23/10/2016 20:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΣΤΑΔΙΟ «Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ»
Δευτέρα 24/10/2016 19:30 ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

 

Πρόγραμμα 9ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 29/10/2016 15:00 Α.Ε.Λ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ AEL FC ARENA
Σάββατο 29/10/2016 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – Α.Ο.Κ. SKODA ΞΑΝΘΗ ARENA
Σάββατο 29/10/2016 19:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Κυριακή 30/10/2016 15:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΗΠΕΔΟ «ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ»
Κυριακή 30/10/2016 17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ «ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ»
Κυριακή 30/10/2016 17:15 ΒΕΡΟΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Κυριακή 30/10/2016 19:30 Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ε.Κ. ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
Δευτέρα 31/10/2016 19:30 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ

 

Πρόγραμμα 10ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 05/11/2016 15:00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ «ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ»
Σάββατο 05/11/2016 17:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Σάββατο 05/11/2016 19:30 Α.Ε.Κ. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ Ο.Α.Κ.Α.
Κυριακή 06/11/2016 15:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Κυριακή 06/11/2016 17:15 Α.Ο.Κ. – ΒΕΡΟΙΑ Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Κυριακή 06/11/2016 17:15 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Α.Ε.Λ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 06/11/2016 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΣΤΑΔΙΟ «Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ»
Δευτέρα 07/11/2016 19:30 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ

 

Πρόγραμμα 11ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 19/11/2016 15:00 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ – Α.Ο.Κ. ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
Σάββατο 19/11/2016 17:15 ΒΕΡΟΙΑ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 19/11/2016 19:30 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Κυριακή 20/11/2016 15:00 Α.Ε.Λ. – Π.Α.Ο.Κ. AEL FC ARENA
Κυριακή 20/11/2016 17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ «ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ»
Κυριακή 20/11/2016 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΞΑΝΘΗ ARENA
Κυριακή 20/11/2016 19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.Ε.Κ. ΓΗΠΕΔΟ «ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ»
Δευτέρα 21/11/2016 19:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

Πρόγραμμα 12ης Αγωνιστικής 
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 26/11/2016 15:00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΒΕΡΟΙΑ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ «ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ»
Σάββατο 26/11/2016 17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Α.Ε.Λ. ΓΗΠΕΔΟ «ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ»
Σάββατο 26/11/2016 19:30 Α.Ε.Κ. – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Ο.Α.Κ.Α.
Κυριακή 27/11/2016 15:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Α.Ο.Κ. ΣΤΑΔΙΟ «Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ»
Κυριακή 27/11/2016 17:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 27/11/2016 17:15 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 27/11/2016 19:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Δευτέρα 28/11/2016 19:30 Π.Α.Ο.Κ. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ

 

Πρόγραμμα 13ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 03/12/2016 15:00 ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 03/12/2016 17:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 03/12/2016 19:30 Α.Ο.Κ. – Α.Ε.Κ. Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Κυριακή 04/12/2016 15:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΣΤΑΔΙΟ «Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ»
Κυριακή 04/12/2016 17:15 Α.Ε.Λ. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ AEL FC ARENA
Κυριακή 04/12/2016 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΞΑΝΘΗ ARENA
Κυριακή 04/12/2016 19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ «ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ»
Δευτέρα 05/12/2016 19:30 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ

 

Πρόγραμμα 14ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 10/12/2016 15:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΒΕΡΟΙΑ ΓΗΠΕΔΟ «ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ»
Σάββατο 10/12/2016 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – Α.Ε.Λ. ΞΑΝΘΗ ARENA
Σάββατο 10/12/2016 19:30 Α.Ε.Κ. – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Ο.Α.Κ.Α.
Κυριακή 11/12/2016 15:00 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 11/12/2016 17:15 Π.Α.Ο.Κ. – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
Κυριακή 11/12/2016 17:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Κυριακή 11/12/2016 19:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Δευτέρα 12/12/2016 19:30 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ «ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ»

 

Πρόγραμμα 15ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 17/12/2016 15:00 ΒΕΡΟΙΑ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 17/12/2016 17:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 17/12/2016 19:30 Α.Ο.Κ. – Π.Α.Ο.Κ. Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Κυριακή 18/12/2016 15:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΣΤΑΔΙΟ «Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ»
Κυριακή 18/12/2016 17:15 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
Κυριακή 18/12/2016 17:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 18/12/2016 19:30 Α.Ε.Λ. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ AEL FC ARENA
Δευτέρα 19/12/2016 19:30 Α.Ε.Κ. – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Ο.Α.Κ.Α.

 

Σχόλια

Comments are closed.