ΕΠΗ

Το πρώτο ντέρμπι για την Κρανούλα, νίκες θέλουν Ανατολή και ΑΟΒ

0

Το δυσκολότερο παιχνίδι ως τώρα στο πρωτάθλημα καλείται να δώσει η Δόξα Κρανούλας, με το σημερινό ντέρμπι στις 16:00 στο «Γ. Πρίσκας» κόντρα στην Προοδευτική Περάματος να δεσπόζει στο πρόγραμμα της Α’ ερασιτεχνικής.

Η Δόξα έχει ξεκινήσει με το 4 στα 4 στο πρωτάθλημα και με το αξιοσημείωτο 16-2 τέρματα(!), ενώ το Πέραμα μετά την εντός έδρας ήττα από την Ανατολή με 0-1, τρέχει σερί 3 νικών. Το ματς θα έχει διαιτητή επιπέδου Super League, καθώς ορίστηκε να το διευθύνει ο Δημήτρης Θάνος. Βοηθοί του θα είναι οι Πασχάλης και Θανασιάς.

Την ίδια ώρα η Ανατολή θα υποδεχτεί στην έδρα της τους Χουλιαράδες και θέλει μόνο νίκη για να διατηρηθεί στην κορυφή ή να μείνει και μόνη σε περίπτωση στραβοπατήματος της Κρανούλας. Διαιτητής ορίστηκε ο Σταματελόπουλος και βοηθοί του οι Κόλλιας και Ντόντης.

Σε άλλο ενδιαφέρον ματς, τυπικά φιλοξενούμενο θα είναι σήμερα (16:00) το Βελισσάριο στο ΠΕΑΚΙ από τους Χουλιαράδες.

5η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 08/10/16 16:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 08/10/16 16:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ Π.Ε.Α.Κ.Ι. Σάββατο 08/10/16 16:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 08/10/16 16:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Σάββατο 08/10/16 16:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΜΗΤΣΙΟΣ Χ., ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής, οι πρωτοπόροι Αγροτικός Αστέρας και Νησί θέλουν να συνεχίσουν στο δρόμο των επιτυχιών, ώστε να παραμείνουν στην κορυφή. Ο Αγροτικός Αστέρας θα υποδεχτεί στο γήπεδο Παρακάλαμου το Σταυράκι, ενώ οι Νησιώτες θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας το Κεφαλόβρυσο.

5η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Σάββατο 08/10/16 16:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 08/10/16 16:00 ΝΕΟΣ Κ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 08/10/16 16:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 09/10/16 13:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΜΑΡΚΟΥ Χ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 09/10/16 15:00 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 09/10/16 19:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.

 

Στον Β’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής, η Δαφνούλα υποδέχεται τον Ολυμπιακό Βοτανικού σ’ ένα από τα δυνατά ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής. Η συγκάτοικος της Δαφνούλας στην 1η θέση, Αετορράχη, θα αγωνιστεί στο Ασβεστοχώρι με στόχο το διπλό.

5η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΧΑΡΑΥΓΗΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 08/10/16 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 08/10/16 16:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 08/10/16 17:15 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΜΑΡΚΟΥ Χ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 09/10/16 16:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΝΕΟΣ Κ., ΡΑΠΤΗ Α., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.

 

Στο πρωτάθλημα της Γ’ Ερασιτεχνικής θα διεξαχθούν τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής. Η πρωτοπόρος του Α’ ομίλου και μοναδική ομάδα με το 2 στα 2 στο πρωτάθλημα, Κληματιά, δοκιμάζεται στο γήπεδο της Ασφάκας με αντίπαλο τις Καρυές.

3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ Σάββατο 08/10/16 16:00 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 08/10/16 16:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 09/10/16 12:00 ΜΠΟΥΜΠΟΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 09/10/16 12:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.
Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 09/10/16 13:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – ΑΟ ΑΕΤΟΣ ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΛΙΑΣΚΟΥ Ε., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο ξεχωρίζει η αναμέτρηση Συρράκου-Κάστρου, που θα διεξαχθεί στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ, σ’ ένα πρωτάθλημα που ήδη έχουν γκελάρει όλες οι ομάδες.

3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 08/10/16 19:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΑΡΚΟΥ Χ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 09/10/16 12:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΔΙΟΝΥΣΗΣ Δ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΑΜΠΕΛΙΑΣ Κυριακή 09/10/16 13:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 09/10/16 13:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΡΩΜΑΝΟΥ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΖΙΩΓΑ Α., ΓΕΡΑΚΟΥ Α., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 09/10/16 16:00 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΚΑΤΣΟΥΔΑΣ Π., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 09/10/16 17:15 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.

Σχόλια

Comments are closed.