ΕΠΗ

Στο Αγρίνιο οι ομάδες Κ-17 και Κ-15, ρεπό η Κ-20

0

Λόγω Εθνικών ομάδων έχει διακοπεί το πρωτάθλημα της Super League και προκειμένου και οι δεύτερες ομάδες των ΠΑΕ, οι Κ-20, να συνεχίσουν να ακολουθούν το πρόγραμμα των μεγάλων, οι αγώνες τους δεν θα γίνουν αυτό το Σαββατοκύριακο.

Κανονικά, όμως, θα έχουμε αγωνιστική δραστηριότητα στα άλλα δύο ηλικιακά πρωταθλήματα της Super League, αφού απ’ αυτό το Σαββατοκύριακο ξεκινάει και το πρωτάθλημα των Κ-15, στο οποίο η συμμετοχή των ΠΑΕ είναι προαιρετική. Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, επενδύοντας σταθερά στα νέα παιδιά, είναι μία από τις 13 ΠΑΕ που έχουν δηλώσει συμμετοχή και στη φετινή περίοδο.

Τα «αποκαλυπτήρια» της νέας ομάδας Κ-15 του ΠΑΣ θα γίνουν στο Αγρίνιο σήμερα στις 15:00, όπου στο αθλητικό κέντρο Emileon θα αντιμετωπίσει τον Παναιτωλικό. Αν και δεν υπάρχουν ακόμα δείγματα γραφής, αφού η ομάδα άργησε να συγκεντρωθεί, εν τούτοις υπάρχει αισιοδοξία ότι η ομάδα θα πάει πολύ καλύτερα από τα προηγούμενα χρόνια.

1η Αγωνιστική – 1ος Γύρος

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ SCORE
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ-Π.Α.Ο.Κ. ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΙΚΡΑΣ – ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΕ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 08 Οκτωβρίου 2016 11:00
Α.Ε.Λ.-Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 08 Οκτωβρίου 2016 11:30
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ EMILEON 08 Οκτωβρίου 2016 15:00
ΡΕΠΟ: ΒΕΡΟΙΑ

 

Ανταγωνιστικό το πρωτάθλημα Κ-17

Δύο ώρες νωρίτερα θα παίξουν οι ομάδες Κ-17 των δύο ΠΑΕ, με τον ΠΑΣ να στοχεύει σ’ ένα θετικό αποτέλεσμα στο φαινομενικά πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα των τελευταίων ετών, αφού ο ΠΑΟΚ ήδη έχει ηττηθεί από την Βέροια και αναδείχτηκε ισόπαλος με τον ΠΑΣ, δείχνοντας ότι δεν είναι τόσο «αχτύπητος» όπως τα προηγούμενα χρόνια.

5η Αγωνιστική – 1ος Γύρος

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ
Α.Ε.Λ.-Α.Ο. ΞΑΝΘΗ Ε.Α.Κ. ΛΑΡΙΣΑΣ (ΣΤΑΔΙΟ ΑΛΚΑΖΑΡ) 08 Οκτωβρίου 2016 11:00
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ EMILEON 08 Οκτωβρίου 2016 13:00
ΒΕΡΟΙΑ-Α.Ο.Κ. ΔΙΑΒΑΤΟΥ 09 Οκτωβρίου 2016 13:00
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ-Π.Α.Ο.Κ. ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΙΚΡΑΣ – ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΕ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 11 Οκτωβρίου 2016 16:00
Βαθμολογία Όμιλος B’
# ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘ.
1 ΒΕΡΟΙΑ 4 9
2 Π.Α.Ο.Κ. 4 7
3 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 4 7
4 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 4 5
5 Α.Ο.Κ. 4 4
6 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ 4 4
7 Α.Ε.Λ. 4 4
8 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 4 3

Σχόλια

Comments are closed.