ΕΠΗ

Σπουδαίο διπλό στο Αγρίνιο η Κ-17 του ΠΑΣ Γιάννινα

0

Με τους 3 βαθμούς στις αποσκευές της επιστρέφει η ομάδα Κ-17 του ΠΑΣ Γιάννινα, που νίκησε την αντίστοιχη ομάδα του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο με σκορ 0-2.

Ο ΠΑΣ ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και στο πρώτο 20λεπτο έχανε τις ευκαιρίες τη μία πίσω από την άλλη, χωρίς όμως να σκοράρει. Λιάππης, Παπαδόπουλος Λ., και Λώλης, έχασε τις πρώτες κλασικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ. Από εκεί και πέρα ο Παναιτωλικός ισορρόπησε το ματς και έκλεισε στο ισόπαλο 0-0 το ημίχρονο.

Στο β’ 45λεπτο τελικά ο ΠΑΣ Γιάννινα ξεκλείδωσε την αντίπαλη άμυνα, παίζοντας μεθοδικά και με υπομονή. Το γκολ ήρθε στο 77’ με τον Λιάσο με σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ στο 89’ ο Λιάππης με σουτ από το ύψος του πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Εξαιρετικές εντυπώσεις άφησε η ομάδα του κ. Νίκου Μπαδήμα, που με παιχνίδι περισσότερο από Βέροια και ΠΑΟΚ, είναι μόνη πρώτη στη βαθμολογία!

Παναιτωλικός: Καλαντζής, Λιάβας, Θώδης, Μελιάδης (88′ Κοτοφώλης), Ζότα, Τσιαντής, Πατίλας (89′ Ποσονίδης), Καββαδίας, Αλομπισάντ (80′ Σκόνδρας), Κοτρώτσος, Βασίλακας (63′ Μαντζάνας).

ΠΑΣ Γιάννινα: Πατσιούρας, Μέγας, Τάτσης, Κώστας, Μπελά, Τσούνης (83’ Λάγκας), Λιάππης (90’ Γώγος), Λιάσος, Λώλης (60’ Παπαδόπουλος Κ.), Παπαδόπουλος Λ. (75’ Νάνος), Γιωτάκης (53’ Πήλιος)

5η Αγωνιστική – 1ος Γύρος

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ SCORE
Α.Ε.Λ.-Α.Ο. ΞΑΝΘΗ Ε.Α.Κ. ΛΑΡΙΣΑΣ (ΣΤΑΔΙΟ ΑΛΚΑΖΑΡ) 08 Οκτωβρίου 2016 11:00 1 – 4
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ EMILEON 08 Οκτωβρίου 2016 13:00 0 – 2
ΒΕΡΟΙΑ-Α.Ο.Κ. ΔΙΑΒΑΤΟΥ 09 Οκτωβρίου 2016 13:00
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ-Π.Α.Ο.Κ. ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΙΚΡΑΣ – ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΕ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 11 Οκτωβρίου 2016 16:00