ΕΠΗ

Βροχή τα γκολ στο Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Πωγωνάτος!

0

Ένα αρκετά ωραίο θέαμα με 7 γκολ παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ στον αγώνα ΑΠΟΕΛ – Πωγωνάτος με το τελικό σκορ να είναι 3-4. Με πρωταγωνιστές τον Γκούμα Κ. και τον Μπάγια σκοράροντας 3 και 4 γκολ αντίστοιχα. Αν και το παιχνίδι στο Α’ ημίχρονο είχε 2 διακοπές λόγω έλλειψης γιατρού δεν επηρέασε τις δύο ομάδες.

Δεν πρόλαβε να αρχίσει ο αγώνας και ο Γκούμας Κ. έκανε το 1-0 με μια καταπληκτική εκτέλεση φάουλ μόλις στο 2ο λεπτό. Ο Πωγωνάτος είχε όμως την απάντηση 5 λεπτά αργότερα με τον Μπάγια να κάνει το 1-1 με το κεφάλι από την μικρή περιοχή. Στο 32’ ο Γκούμας Κ. θα ξαναβάλει μπροστά την ομάδα του μ’ ένα δυνατό σουτ από την μικρή περιοχή, όμως η ομάδα του Πωγωνάτου λίγα λεπτά πριν τον ημίχρονο θα κάνει το 2-2 με τον Μπάγια να βγαίνει απέναντι από τον Τσόλα και να πλασάρει όμορφα.

Στην επανάληψη ο Γκούμας Κ. χρειάστηκε 3 λεπτά για να ξαναβρεί δίχτυα αυτή την φορά μ’ ένα δυνατό σουτ πλάγια από την περιοχή, με το οποίος έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Μπαλατζία. Ο Πωγωνάτος άρχισε να ανεβαίνει και να παίρνει μετρά στο γήπεδο, καθώς χρειαζόταν τους βαθμούς για να διατηρηθεί ψηλά στην βαθμολογία. Στο 61’ ένα μικρό μπέρδεμα στην άμυνα του ΑΠΟΕΛ ήταν αρκετό για τον Μπάγια, που με ένα δυνατό πλάσε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 3-3. Στο 64’ ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε ένα φάουλ έξω από την περιοχή με τον Πιλιάφα να εκτελεί αδύναμα πάνω στον Μπαλατζία. Ο Μπάγιας δεν είχε πει όμως την τελευταία του λέξη και στο 68’ βρέθηκε μόνος του με το τέρμα και δεν δυσκολεύτηκε να κάνει την μεγάλη ανατροπή.

Α.Π.Ο.Ε.Λ. : Τσόλας, Πρέντζας (Παπανικολάου 46’) , Τσαπέτης, Γκούμας Γ., Τσουμάγκας, Κόκκαλης, Πιλιάφας, Νίτας (Γουρνοπάνος 80’) , Λέζος (Γιαννόπουλος 71’) , Ζώης, Γκούμας Κ.

Πωγωνάτος: Μπαλατζίας, Ναθαναήλ, Ντέλλας, Παπαζής, Καπρινιώτης, Μυριούνης, Μπάγιας (Δήμος 82’)       , Μπράμι, Φουρτούνης (Καρδάσης 90’) , Τσαραώσης (Ζενέλης 65’) , Καλογέρης.

Ρεπορτάζ: Αλέξανδρος Αναγνωστόπουλος