ΕΠΗ

Μοιρασιά στην Ηγουμενίτσα – «Λευκή» ισοπαλία για Καραϊσκάκη

0

Σ’ ένα παιχνίδι που έδωσαν το «παρών» πολλοί παίκτες που φόρεσαν παλιότερα τη φανέλα της Κ-20 του ΠΑΣ Γιάννινα, Θεσπρωτός και Φιλιππιάδα αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1. Ο Θεσπρωτός δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την επιστροφή του στο Στάδιο της Ηγουμενίτσας και άφησε άλλους 2 πολύτιμούς πόντους στη μάχη της σωτηρίας.

Η Φιλιππιάδα προηγήθηκε στο παιχνίδι με τον Άτσκα στο 29ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με τον Μπίκα στο 39’ που είχε περάσει ελάχιστα δευτερόλεπτα πιο πριν στο παιχνίδι ως αλλαγή.

Παρά την πίεση που άσκησε στην επανάληψη ο Θεσπρωτός, το γκολ δεν ήρθε και οι δύο ομάδες της Ηπείρου συνεχίζουν χωρίς νίκη στη Γ’ Εθνική.

Στο 89’ αποβλήθηκε ο Βραχνός της Φιλιππιάδας.

Θεσπρωτός (Σέμος): Κωνσταντάκος, Τζιάλλας (63’ Σουκιάς), Ηλίας, Χατζόγλου (38’ Μπίκας), Πάνος, Μηνάς, Ντινιωτάκης, Νάκος, Ντόκος, Αναστασιάδης, Γιάκος (46’ Βιτώρος).

Εθνικός Φιλιππιάδας (Γιάννος): Τρανουλίδης, Μανιώτης, Τόλα (46’ Γιάννης Ιωάννου), Βραχνός, Μαλάτος, Λέτζος, Παπακίτσος, Άτσκα, Ντανάι, Μπαλογιάννης (70’ Δημουλάς), Μιχάλης.

 

Ισοπαλία στο ντεμπούτο Θεοδοσιάδη

Με το… αριστερό ξεκίνησε ο Νίκος Θεοδοσιάδης στον πάγκο της Α.Ε. Καραϊσκάκης. Η ομάδα του αναδείχτηκε ισόπαλη με 0-0 και πλέον χάνεται σημαντικό έδαφος για τη διεκδίκηση της ανόδου, αφού οι Ολυμπιακός Βόλου και Διαγόρας Σεβεαστής έκαναν το 5 στα 5 στο πρωτάθλημα.

5η αγωνιστική
1ος όμιλος
ΑΟ Καρδίας – Καβάλα 1-1
Νάουσα – ΑΕ Ποντίων 4-0
Δόξα Δράμας – Μακεδονικός 4-1
Νέστος Χρυσούπολης-Αλμωπός Αριδαίας 2-1
Απόλλων Παραλιμνίου-Ορφέας Puma Ξάνθης 0-0
Εορδαϊκός-Λαγκαδάς 0-2
Απόλλων Καλαμαριάς-Δόξα Πορσκυνητών 3-1
Ρεπό: Καμπανιακός

2ος όμιλος
Διαγόρας Σεβαστής-Ένωση Απολλωνίου/Ιστιαίας 4-0
Απόλλων Λάρισας-Πιερικός 3-0
Ρήγας Φεραίος-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 2-2
Ολυμπιακός Βόλου – Αμβρακία Κωστακίων 3-1
Θεσπρωτός-Εθνικός Φιλιππιάδας 1-1
Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου-Πύδνα Κίτρους 0-1
Αστέρας Πετρίτη-Νίκη Βόλου 1-3
Καραϊσκάκης-Τηλυκράτης 0-0

3ος όμιλος
Αστέρας Αμαλιάδας/Πανόπουλου -Αιολικός 0-2
ΑΟ Πύλου-ΠΑΟ Βάρδας 0-0
Χαλκίδα-Φωστήρας 1-1
Ερμιονίδα-Θήβα 1-1
Λουτράκι-Ζευγολατιό 0-1
Παναρκαδικός-Αχαϊκή 2-0
Παναχαϊκή-Δόξα Μεγαλόπολης (12/10)
Ρεπό: Παναργειακός

4ος όμιλος
Ερμής Ζωνιανών-Ρόδος 3-2
Εθνικός Πειραιά-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 2-1
Ατσαλένιος-Προοδευτική 2-0
Άγιος Ιερόθεος-Ηλυσιακός 2-1
Τριγλία Ραφήνας-Θύελλα Ραφήνας 2-4
Ιωνικός-Εργοτέλης 2-0
Ιάλυσος-Κηφισιά (10/9)

 

Σχόλια

Comments are closed.