Ντεμπούτο και σε επίσημο παιχνίδι για τον Μάριο Οικονόμου στην αποψινή νίκη της Εθνικής μας ομάδας ποδοσφαίρου επί της Εσθονίας με 0-2, καθώς μέχρι τώρα μετρούσε 3 συμμετοχές σε φιλικά παιχνίδια με το Μαυροβούνιο, την Ισλανδία και την Αυστραλία.

Ο Μάριος Οικονόμου αντικατέστησε τον τραυματία Τοροσίδη στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης, παίζοντας δίδυμο με τον Μανωλά στο κέντρο άμυνας.

Παρά τη νίκη της, η Εθνική μας ομάδα δυσκολεύτηκε, αλλά το γρήγορο γκολ του Τοροσίδη στο 2ο λεπτό έπαιξε καθοριστικό ρόλο, ενώ το απευθείας χτύπημα φάουλ του Σταφυλίδη στο 61’ την έβαλε σε θέση οδηγού, Χρειάστηκαν, πάντως, οι τρομερές επεμβάσεις του Καρνέζη για να μείνει το μηδέν μέχρι τέλους.

Έτσι η Εθνική Ελλάδας έκανε το 3 στα 3 στα προκριματικά του παγκοσμίου κυπέλλου.