ΕΠΗ

Περιορισμένη δράση με τα εξ’ αναβολής στο ερασιτεχνικό

0

Τα παιχνίδια που δεν διεξήχθησαν την προηγούμενη Κυριακή, λόγω του σεισμού, όρισε η ΕΠΣΗΠ να διεξαχθούν αυτό το Σαββατοκύριακο, κάτι που σημαίνει ότι η αγωνιστική δράση θα είναι περιορισμένη, ωστόσο αφορά και τις 3 ερασιτεχνικές κατηγορίες, αφού σε όλες υπάρχουν αναβληθέντα ματς.

Στη Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνική το πρόγραμμα έχει μόλις τρία παιχνίδια. Σήμερα στις 18:15 αγωνίζονται ΠΑΣ Κράψης-Λογγάδες, σ’ ένα ματς που έχει ενδιαφέρον κυρίως για τη μάχη της ουράς, καθώς ο ΠΑΣ Κράψης θέλει να αυξήσει τη διαφορά του από τις επικίνδυνες θέσεις, ενώ οι Λογγάδες θέλουν να ξεκολλήσουν από την τελευταία θέση.

Σημαντικότερα είναι τα άλλα δύο παιχνίδια. Η Θύελλα Ελεούσας υποδέχεται στις 15:30 τη Μουσιωτίτσα και με νίκη θα κάνει αισθητή την παρουσία της στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας.

Την ίδια ώρα, η Αγία Μαρίνα υποδέχεται την Θύελλα Κατσικά. Οι δύο ομάδες έχουν διαφορετικές βλέψεις στο πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι θέλουν τη νίκη για να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις, ενώ οι φιλοξενούμενοι θα έχουν την ευκαιρία να πλασαριστούν μέσα στις θέσεις των ομάδων που διεκδικούν την άνοδο.

6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν. 2-0
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 15:30 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β. 3-0
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ Σάββατο 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε. 4-1
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 15:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ. 1-1
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ Π.Ε.Α.Κ.Ι. Σάββατο 18:15 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ. 0-1
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 18:15 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 15:30 ΘΑΝΟΣ Δ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 15:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.

 

Αρκετά ενδιαφέροντα είναι τα παιχνίδια στον Α’ Όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής, όπου αγωνίζονται όλες οι ομάδες που βρίσκονται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Το Νησί υποδέχεται την Κυριακή την Κόντσικα, ενώ η Κρύα υποδέχεται τη Ζωοδόχο.

6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 15/10/16 15:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π. 2-0
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Σάββατο 15/10/16 15:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΠΕΧΛΕΒΑΝΟΥΔΗΣ Χ., ΡΑΠΤΗ Α. 1-1
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΑΣΦΑΚΑΣ Σάββατο 15/10/16 15:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ. 2-2
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΚΡΥΑΣ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΑΝΟΣ Σ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 23/10/16 17:15 ΝΕΟΣ Κ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.

 

Στον Β’ Όμιλο της MAISN Β’ ερασιτεχνικής, ξεχωρίζει στο πρόγραμμα η αναμέτρηση Αετορράχη-Πράμαντα την Κυριακή στις 15:00, με τις δύο ομάδες να έχουν βλέψεις για την άνοδο.

6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Σάββατο 15/10/16 15:30 ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΟΥΚΟΣ Κ. 1-0
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Σάββατο 15/10/16 15:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΖΙΩΓΑ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α. 3-2
Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΠΕΔΙΝΗΣ Σάββατο 15/10/16 15:30 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ. 2-0
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 15/10/16 17:15 ΛΕΤΣΙΟΣ Ι., ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ. 1-0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 15/10/16 19:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΤΑΣΗΣ Γ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν. 2-1
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 23/10/16 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Α.Σ.ΧΑΡΑΥΓΗΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 23/10/16 19:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική, η Κληματιά αντιμετωπίζει τον ουραγό Άγιο Ιωάννη. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Παρασκευή 14/10/16 21:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο. 2-2
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΖΙΤΣΑΣ Σάββατο 15/10/16 15:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΛΟΥΚΑΣ Ξ. 1-4
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 15/10/16 15:30 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΤΣΙΑΒΟΣ Π. 0-1
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 15/10/16 15:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ., ΠΑΥΛΟΥ Ε. 1-1
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – ΑΟ ΑΕΤΟΣ ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΔΙΟΝΥΣΗΣ Δ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.

 

Στον Β’ Όμιλο, η Καστρίτσα υποδέχεται την ουραγό ομάδα του Επισκοπικού και με νίκη έχει την ευκαιρία να βρεθεί στην 1η θέση μαζί με Κάστρο και Ανήλιο.

4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΑΝΗΛΙΟΥ Σάββατο 15/10/16 15:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ. 4-1
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ Π.Ε.Α.Κ.Ι. Τετάρτη 19/10/16 16:00 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ. 7-3
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Τετάρτη 19/10/16 19:40 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο. 0-3
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 22/10/16 16:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.
Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 23/10/16 13:00 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΖΙΩΓΑ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 23/10/16 15:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.

 

Σχόλια

Comments are closed.