ΕΠΗ

Νικηφόρα πρεμιέρα οι κορασίδες του ΠΑΣ Γιάννινα

0

Το πρώτο τους ματς έδωσαν το Σάββατο οι κορασίδες του ΠΑΣ Γιάννινα με αντίπαλο τον Κερκυραϊκό. Η «κυανόλευκη» ομάδα επιβλήθηκε με 55-34 της αξιόμαχης ομάδας από την Κέρκυρα.

Τα νεαρά κορίτσια του ΠΑΣ εμφάνισαν 2 πρόσωπα. Στο 1ο ημίχρονο υπέπεσαν σε πολλά λάθη και άστοχα σουτ. Στο 2ο ημίχρονο όμως και συγκεκριμένα στο 3ο δεκάλεπτο με άμυνα που «τσάκιζε» έκαναν επιμέρους σκορ 27-5.

Ο coach Γιώργος Σιαμέτης δήλωσε: «Χρειαζόμαστε πολύ δουλειά για να είμαστε έτοιμοι και αγωνιστικά και πνευματικά. Μου φτάνει όμως στην παρούσα φάση η φοβερή όρεξη που δείχνουν τα κορίτσια στην προπόνηση. Σκύβουμε το κεφάλι και δουλεύουμε».

ΠΑΣ Γιάννινα: Χήτα Δ.-3, Πιλιαφά Μ.-2, Χρηστάκη Α.-22(1), Τσίπη Ν.-2, Βλαχοπούλου Δ.-2, Παππά Ε., Λέφα Α.-2, Σπύρου Μ.-4, Παππά Π.-10, Λέφα Κ., Μπουκουβάλα Α.-8.