Ισορροπημένο παιχνίδι που θα έπρεπε να λήξει με ισοπαλία, χαρακτήρισε το παιχνίδι κυπέλλου με τον ΠΑΣ Γιάννινα ο Ραζβάν Λουτσέσκου.

«Έγινε ένα ισορροπημένο παιχνίδι και πιθανότατα θα έπρεπε να τελειώσει με ισοπαλία. Τα πρώτα 25-30 λεπτά ανήκαν στα Γιάννενα, ήταν το χρονικό διάστημα που σκόραραν και είχαν ευκαιρίες από κόρνερ. Έπειτα απ’ αυτό ισορροπήσαμε το ματς, δημιουργήσαμε κι εμείς από κόρνερ μια μεγάλη ευκαιρία με τον Χατζητερζόγλου.

Στο β’ ημίχρονο παίξαμε με περισσότερη αυτοπεποίθηση, υπομονή και είχαμε 2 μεγάλες ευκαιρίες με τον Λάζιτς.

Τεράστια δουλειά σε δύσκολο γήπεδο και για τις δύο ομάδες. Ελπίζω να επανέλθουμε γρήγορα και να επανέλθουμε για το Σάββατο που έχουμε αγώνα πρωταθλήματος».