ΕΠΗ

Μπαίνει σε ράγες το «τρένο» του ΑΓΣΙ

0

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε ο ΑΓΣΙ στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής του μπάσκετ των ανδρών και φιγουράρει πρώτος στη βαθμολογία! Σ’ ένα ενδιαφέρον παιχνίδι, οι Γιαννιώτες νίκησαν εκτός έδρας τον Αριστοτέλη Φλώρινας με 63-68.

Ο ΑΓΣΙ πήρε προβάδισμα 3 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά η Φλώρινα έκανε ένα εντυπωσιακό δεύτερο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 24-16 ξέφυγε με 5 πόντους στο ημίχρονο.

Στο β’ ημίχρονο ο ΑΓΣΙ ΄μπήκε φορτσάτος και το -5 του πρώτου 20λεπτου το έκανε +5 στο τρίτο δεκάλεπτο, διαφορά που διατήρησε ως το τέλος, παίρνοντας το ροζ φύλλο.

Δεκάλεπτα: 9-12, 33-28, 46-51, 63-68

ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης): Γεωργίου 4, Καρασίμος, Μπαρτζώκας 4, Καννής, Τζήμας, Μουζακίτης 15 (2), Μάντζιος, Μάκης 11, Πάτρας 13, Θώδης, Φίλιος 3, Αυγερινός 18 (1).