ΕΠΗ

Έριξε τεσσάρα η Κρύα στον ΑΠΟΕΛ

0

Λίγες φάσεις πολλά γκολ. Η Κρύα, αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε και γύρισε το παιχνίδι μέσα σε δέκα λεπτά. Παρά τα 5 γκολ που σημείωσαν και οι δύο ομάδες το θέαμα δεν ήταν ανάλογο. Με τον ΑΠΟΕΛ να μην μπορεί να ανταπεξέλθει στα δεδομένα του παιχνιδιού και με τα προβλήματα στην άμυνα και τα κενά να είναι μεγάλα δεν μπόρεσε να κρατήσει την νίκη.

Στο 10 λεπτό ο ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκορ με τον  Γιαννόπουλο μετά από μια καταπληκτική πάσα του Γκούμα Κ. που τον έβγαλε τετ α τετ και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 1-0.

Δεν κράτησε πολύ η χαρά όμως και στο 16’ ο Μπούκας Α. από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Τσόλα και έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Τέσσαρα λεπτά αργότερα ξανά με  τον Μπούκα Α. η Κρύα πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Τσόλα να μην διώχνει όπως θα έπρεπε και με την άμυνα του ΑΠΟΕΛ που δεν ήταν καλή σήμερα η Κρύα έκανε ό,τι ήθελε από το κέντρο και μπροστά.

Στο 23’ ο Τσόλας σε μία ακόμα κακή έξοδο δεν βρήκε την μπάλα και ο Σήτος από την μικρή περιοχή με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-3 και έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο το θέαμα ήταν ακόμη πιο κακό με τις δύο ομάδες να μην δημιουργούν καλές φάσεις για γκολ.

Στο 74’ ο Κατσαρός μ’ ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το τελικό 1-4.

ΑΠΟΕΛ: Τσόλας, Παπανικολάου (Γουρνοπουλος 76’), Τσαπέτης, Γκούμας Γ, Τσουμαγκας, Κόκκαλης, Πιλίαφας, Νίτας, Γιαννόπουλος, Ζουμπούλης, Γκούμας.

ΚΡΥΑ: Δούβλης Χ, Μαραγκός, Σήτος (Μπαμπουλίας 78’), Δούβλης Ο, Παργινός, Κύρκος, Κατρανάς, Μπαμπούλιας Η, Μπούκας (Μαντζαρης 78’), Κοσμάς (Στεφάνου 68’).

Ρεπορτάζ: Αλέξανδρος Αναγνωστόπουλος