ΕΠΗ

Αποκλεισμός από τον «κακό της δαίμονα»! (video)

0

«Κακός δαίμονας» αποδεικνύεται για την Ανατολή η ομάδα των Χουλιαράδων. Μετά τη μοναδική απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνικής στην οποία την υποχρέωσε, το βράδυ της Τετάρτης οι Χουλιαράδες πήραν σπουδαία πρόκριση στη Δ’ φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗΠ, επικρατώντας με 3-1.

Οι Χουλιαράδες προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό με τον Λάμπρου, ενώ η Ανατολή απάντησε 8 λεπτά αργότερα με τον Τσιαφίτσα.

Στο 34ο λεπτό ο Παππάς με δυνατό σουτ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους Χουλιαράδες το 2-1.

Κι ενώ η Ανατολή πίεσε στην επανάληψη δίχως να σκοράρει, στο 83’ σε αντεπίθεση ο Παράσχης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Έτσι η περσινή κάτοχος του κυπέλλου μένει νωρίς φέτος εκτός συνέχειας, ενώ νωρίς έχει μείνει εκτός και η Κρανούλα, με συνέπεια τα δύο μεγάλα φαβορί που συνεχίζουν να είναι το Βελισσάριο και ο ΠΑΣ Γιάννινα.