ΕΠΗ

Για το σερί η Κρανούλα, για τους 3 βαθμούς Ανατολή, Πέραμα και ΑΟΒ

0

Μετά από 7 αγωνιστικές στην Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνική, η Δόξα Κρανούλας συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα της βαθμολογίας και δεν επιτρέπει σε κανέναν να αμφισβητήσει την αγωνιστική της ανωτερότητα. Είναι χαρακτηριστικό ότι διαθέτει μακράν την καλύτερη επίθεση με 26 γκολ και τη 2η καλύτερη άμυνα με 3 γκολ παθητικό. Η ομάδα του κ. Σιαφάκα υποδέχεται σήμερα στις 15:00 τους Αμπελόκηπους, θέλοντας να συνεχίσει το σερί.

Η Ανατολή, μετά το σοκ του αποκλεισμού από τους Χουλιαράδες, που είναι και η μοναδική ομάδα που της έχει κόψει 2 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα, αντιμετωπίζει στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ τον ΠΑΣ Κράψης και θεωρητικά είναι το φαβορί να προσθέσει άλλους 3 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Η αναμέτρηση ορίστηκε για σήμερα στις 17:15.

Σημαντικό ντέρμπι διεξάγεται στο «Γ. Πρίσκας» σήμερα στις 15:00, εκεί που η 3η της βαθμολογίας Προοδευτική Περάματος υποδέχεται την Θύελλα Κατσικά.

Τέλος, το σημερινό πρόγραμμα συμπεριλαμβάνει και το παιχνίδι του Βελισσαρίου με την Πίνδο Κόνιτσας στις 15:00. Η ομάδα του Ανέστη Ζώη έχει χάσει βαθμολογικό έδαφος και θέλει να ανακάμψει σύντομα.

Όλες οι βαθμολογίες ΕΔΩ

8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 05/11/16 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ Σάββατο 05/11/16 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Π.Ε.Α.Κ.Ι. Σάββατο 05/11/16 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 05/11/16 17:15 ΠΑΝΟΣ Ι., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΩΛΗΣ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.

 

Στη Maison Β’ ερασιτεχνική και στον Α’ Όμιλο, δεσπόζει στο πρόγραμμα το ντέρμπι του Αετού Νήσου με τον Πωγωνάτο, με το Νησί να θέλει τη νίκη για να περάσει εκείνο πρώτο στη βαθμολογία, ενώ ντέρμπι με μεγάλη βαθμολογική σημασία δίνουν Ζωοδόχος και Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά, με τους γηπεδούχους να θέλουν να πλησιάσουν με αξιώσεις στις προνομιούχες θέσεις.

8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 05/11/16 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΚΡΥΑΣ Σάββατο 05/11/16 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Σάββατο 05/11/16 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΜΑΡΚΟΥ Χ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α.

 

Στον Β’ Όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής, η πρωτοπόρος Δαφνούλα θα πάρει άνευ αγώνος τη νίκη επί της Χαραυγής. Έτσι το ενδιαφέρον πηγαίνει στις πιο κάτω θέσεις, με τον Βοτανικό να υποδέχεται το Μέτσοβο. Στην Πράμαντα δοκιμάζεται το Δροσοχώρι, σ’ ένα ντέρμπι με ενδιαφέρον και για τις δύο ομάδες και την Πλατανιά αντιμετωπίζει εκτός έδρας η Πεδινή.

8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Σ.ΧΑΡΑΥΓΗΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Σάββατο 05/11/16 15:00 3-0 α.α.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 05/11/16 15:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 06/11/16 13:00 ΖΙΩΓΑ Α., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΚΑΤΣΟΥΔΑΣ Π.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΛΕΤΣΙΟΣ Ι., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 06/11/16 17:15 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΖΙΩΓΑ Α.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 06/11/16 19:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική, ντέρμπι εκτός έδρας δίνει η Κληματιά, που αντιμετωπίζει την Πεντέλη και θέλει να περάσει αλώβητη για να διατηρηθεί στην 1η θέση.

6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – ΑΟ ΑΕΤΟΣ ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗ ΖΙΤΣΑΣ Σάββατο 05/11/16 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 05/11/16 15:00 ΜΠΟΥΜΠΟΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 05/11/16 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 06/11/16 12:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 06/11/16 12:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΜΑΡΚΟΥ Χ.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 06/11/16 12:30 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.

 

Τέλος, αμφίρροπες μάχες έχει το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής, όπου τουλάχιστον 5 ομάδες (Κάστρο, Καστρίτσα, Ανήλιο, Ραφταναίοι και Πήγασος) διεκδκούν την άνοδο.

6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΑΝΗΛΙΟΥ Σάββατο 05/11/16 15:00 ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 05/11/16 19:30 ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΜΑΡΚΟΥ Χ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 06/11/16 11:30 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΠΕΧΛΕΒΑΝΟΥΔΗΣ Χ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 06/11/16 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ., ΜΑΚΡΗΣ Κ.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Δευτέρα 07/11/16 19:30 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Τετάρτη 09/11/16 19:30

Σχόλια

Comments are closed.