ΕΠΗ

Στην επανάληψη τα γκολ η Ανατολή

0

Σε ένα παιχνίδι με λίγες ευκαιρίες η Ανατολή κέρδισε 2-0 την Κράψη με την χρυσή αλλαγή, τον Παπαρούνα, στο δεύτερο ημίχρονο. Η Ανατολή που συνεχίζει την καταδιώξη της Κρανούλας και παραμένει στο -2 από την κορυφή πέρασε και από το γήπεδο της ΕΠΣΗΠ, έδρα της Κράψης που ψάχνει βαθμούς, καθώς έχει κολλήσει στους 5 έχοντας κερδίσει τελευταία φορά την πέμπτη αγωνιστική.

Στο παιχνίδι ο ρυθμός ήταν κουραστικός με λίγες φάσεις και με μερικά σουτ έξω από την περιοχή που κατέληγαν πολλές φορές άουτ ή στα χέρια των τερματοφυλάκων. Στο πρώτο ημίχρονο οι φάσεις ήταν ελάχιστες, στο 6 λεπτό πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα με την Ανατολή και τον Ορφανό που βγήκε τετ α τετ, αλλά έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι.

Στο 19’ η Κράψη κέρδισε ένα φάουλ έξω από την περιοχή με τον Κολιούση που έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Γρηγοριάδη.

Στην επανάληψη η Ανατολή πίεζε περισσότερο, καθώς έβλεπε ότι ο χρόνος περνούσε και δεν μπορούσε να φτάσει στο γκολ. Στο 63’ περνάει στο παιχνίδι ο Παπαρούνας  και 5 λεπτά αργότερα θα λύσει τον γόρδιο δεσμό για την Ανατολή με ένα σουτ από το ύψος του πέναλτι.

Στο 80’ ο Παπαρούνας ξανά σε ανύποπτη φάση πήρε την μπάλα από το κέντρο και έκανε ένα σουτ, καθώς είδε και τον Κατσένο εκτός θέσης και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γραφτεί το τελικό 0-2.

Στο 90+1 η Ανατολή κέρδισε ακόμα ένα φάουλ έξω από την περιοχή με τον Γήτα που επιχείρησε το δυνατό σουτ χαμηλά άουτ διπλά από το κάθετο δοκάρι και παράλληλα ο  διαιτητής της αναμετρήσης σφύριξε για τελευταία φόρα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Κραψης: Κατσένος, Ντρης(Λούπας 80’), Καλές, Παλιαγκας, Αντωνίου, Κουκοδήμος, Γεωργούλης,  Γιαννακούλης, Κολοβός, Αλέξιου, Κολιουσης

Ανατολή: Γρηγοριάδης, Νικολάου, Μελιγγιώτης, Κίτσος, Δρόσος, Λιαπάκης, Σκανδάλης(Δήμος 82’), Γήτας, Ορφανός (Μελιγγιώτης 75’), Σταμούλης, Τσιαφίτσας(Παπαρούνας 63’).

Ρεπορτάζ: Αλέξανδρος Αναγνωστόπουλος