ΕΠΗ

Δύσκολη αποστολή για την Κρανούλα – Με Λογγάδες η Ανατολή

0

Η αγωνιστική δράση συνεχίζεται στις Ερασιτεχνικές κατηγορίες με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής σε Α’, Β’ και της 7ης στην Γ’. Από την Hall of brands Α’ κατηγορία ξεχωρίζουν τέσσερα παιχνίδια. Η πρωτοπόρος Δόξα Κρανούλας, η οποία διαθέτει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, δοκιμάζεται την Κυριακή με τους φιλόδοξους -και πάντα επικίνδυνους- Χουλιαράδες, με στόχο το 9 στα 9. Οι Χουλιαράδες έχουν γίνει ο
«κακός δαίμονας» φέτος για την Ανατολή, αρχικά κόβοντάς της τους μοναδικούς ως τώρα βαθμούς στο πρωτάθλημα και στη συνέχεια την έθεσε και εκτός συνέχειας στο κύπελλο ΕΠΣΗΠ. Κάτι παρόμοιο, σε επίπεδο πρωταθλήματος, θα επιχειρήσει να κάνει και απέναντι στην ομάδα του κ. Σιαφάκα.

Μια μέρα νωρίτερα η δεύτερη Ανατολή που έχει δεχτεί μόλις ένα γκολ, υποδέχεται τον Τίτανα Λογγάδων. Οι Αμπελόκηποι φιλοξενούν την Προοδευτική Περάματος, ενώ το Βελισσάριο θα κοντραριστεί με την Αγία Μαρίνα.

9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 12/11/16 19:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 13/11/16 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 13/11/16 15:00 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 13/11/16 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 13/11/16 17:15 ΘΑΝΟΣ Δ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.

 

Στην MAISON Β’ κατηγορία και τον πρώτο όμιλο, το μεγάλο ντέρμπι απουσιάζει. Ο Πωγωνάτος υποδέχεται τον Πανζαγορισιακό με στόχο να παραμείνει στην κορυφή. Ο Αετός Νήσου (είναι η μοναδική ομάδα του ομίλου που δεν έχει δεχτεί διψήφιο αριθμό γκολ) φιλοξενεί την  -επικίνδυνη- Περίβλεπτο, ενώ Ζωοδόχος και Κρύα δοκιμάζονται εκτός έδρας με ΑΠΟΕΛ και ΑΕ Γιάννενα αντίστοιχα.

9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΡΑΠΤΗ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 13/11/16 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 13/11/16 15:00 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΡΑΠΤΗ Α., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 13/11/16 19:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.

 

Στον δεύτερο όμιλο της MAISON Β’ κατηγορίας η πρωτοπόρος Δαφνούλα έχει δύσκολο έργο, καθώς αντιμετωπίζει στο Μέτσοβο την τοπική ομάδα. Η Ηλιόκαλη ανέβηκε στην δεύτερη θέση, αφού κέρδισε στα χαρτιά την αναμέτρηση με την Χαραυγή και έτσι το -τρίτο πλέον- Δροσοχώρι δοκιμάζεται εκτός έδρας με το Ασβεστοχώρι.

9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
Α.Σ.ΧΑΡΑΥΓΗΣ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Παρασκευή 11/11/16 00:00 0-3 α.α.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΠΕΔΙΝΗΣ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 12/11/16 17:15 ΝΕΟΣ Κ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 13/11/16 13:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 13/11/16 15:00 ΛΕΤΣΙΟΣ Ι., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 13/11/16 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 13/11/16 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.

 

Στην Γ’ κατηγορία και τον πρώτο όμιλο η Κληματιά (που θέλει να παραμείνει στην κορυφή) υποδέχεται την Πρωτόπαππα. Οι Ανάργυροι δοκιμάζονται εκτός έδρας με τα Καμποχώρια, ενώ Καρυές και Αμφιθέα θα διασταυρώσουν τα «ξίφη» τους στο σπουδαιότερο παιχνίδι της αγωνιστικής.

7η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΖΙΩΓΑ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 13/11/16 12:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΤΑΣΗΣ Γ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 13/11/16 12:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 13/11/16 12:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
ΑΟ ΑΕΤΟΣ ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 13/11/16 15:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΠΕΧΛΕΒΑΝΟΥΔΗΣ Χ.

 

Στον δεύτερο όμιλο της Γ’ κατηγορίας το μεγάλο ντέρμπι διεξάγεται απόψε στις 19:30 στο «Στάθης Τσανακτσής». Το Κάστρο υποδέχεται το Ανήλιο (ισοβαθμούν στην πρώτη θέση μαζί με την Καστρίτσα) . Η Καστρίτσα αγωνίζεται την Κυριακή με τον Αετό Περιστερίου και οι Ραφταναίοι που είναι στο -1 από την κορυφή δοκιμάζονται την Δευτέρα εκτός έδρας με τον Πήγασο.

7η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Παρασκευή 11/11/16 19:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΠΕΧΛΕΒΑΝΟΥΔΗΣ Χ., ΠΑΝΟΣ Ι. 3-0
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Σάββατο 12/11/16 15:00 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 13/11/16 12:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΝΕΟΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ.
ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΑΜΠΕΛΙΑΣ Κυριακή 13/11/16 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΡΩΜΑΝΟΥ Κυριακή 13/11/16 15:00 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 13/11/16 15:00 ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Δευτέρα 14/11/16 19:30 ΝΕΟΣ Κ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.

 

Επιμέλεια: Κώστας Τσούκας

Σχόλια

Comments are closed.