image description

Σ’ ένα αρκετά καλό παιχνίδι που έγινε στο αθλητικό κέντρο Μάττα της Νέας Ραιδεστού, ο Ηρακλής επικράτησε για το πρωτάθλημα Κ-15 της Super League του ελλιπούς λόγω τραυματισμών και ιώσεων ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο, με τον “Γηραιό”, όμως, να εκμεταλλεύεται το ύψος του στις στημένες φάσεις και να σκοράρει στην εκπνοή των δύο ημιχρόνων.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα που έκανε πολύ καλό β’ ημίχρονο, είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 στο 60ο λεπτό με τον Κλεισούρα, που πέτυχε καταπληκτικό γκολ με σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ενώ φαινόταν ότι θα φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την Θεσσαλονίκη, τελικά δεν τα κατάφερε.

*Την ίδια ώρα η Κ-17 του ΠΑΣ επικράτησε με 0-2 του Ηρακλή! Σε λίγο το ρεπορτάζ

ΠΑΣ Γιάννινα (Ανθυμιάδης): Βακαλόπουλος, Τσακανέλης, Τσιούτσιος, Γεωργούλας, Πεπόνης, Νάτσιας, Παππάς, Λώλης, Κλεισούρας, Γούκος, Λέκκας

Έπαιξαν και οι: Στεργίου, Τσιάκαλος, Κυριακόπουλος, Τζιάλλας

7η Αγωνιστική – 1ος Γύρος

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ SCORE
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ EMILEON 26 Νοεμβρίου 2016 10:30 4 – 2
ΒΕΡΟΙΑ-Π.Α.Ο.Κ. ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ 27 Νοεμβρίου 2016 12:00 1 – 6
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΤΤΑ ΝΕΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ (ΓΗΠΕΔΟ 2) 27 Νοεμβρίου 2016 13:30 2 – 1
ΡΕΠΟ: Α.Ε.Λ.