image description

Σημαντική νίκη πέτυχαν οι έφηβοι του ΠΑΣ Γιάννινα επί του Ηρακλή για το πρωτάθλημα Κ-17 της Super League με σκορ 0-2, πραγματοποιώντας παράλληλα και μια θαυμάσια εμφάνιση. Με το αποτέλεσμα αυτό ο ΠΑΣ Γιάννινα “σκαρφάλωσε” μόνος 1ος στη βαθμολογία!

Ο ΠΑΣ ήταν πολύ καλός, πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ενώ είχε κι ένα ακυρωθέν γκολ, στο οποίο σφυρίχτηκε επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα του Ηρακλή, απόφαση που ήταν υπερβολική, αλλά ευτυχώς δεν διαμόρφωσε αποτέλεσμα.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του κ. Μπαδήμα προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό με πλασέ του Λευτέρη Παπαδόπουλου, μετά από συνδυασμό και σέντρα του Εμβραΐζογλου.

Το 0-2 έγραψε ο Λιάσος στο 78ο λεπτό με πλασέ, κι ενώ είχε προηγηθεί ωραίος συνδυασμός των παικτών του ΠΑΣ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μπαδήμας): Πατσιούρας, Μέγας (88’ Μπούτζας), Τάτσης, Κώστας, Μπελά, Λάγκας, Εμβραΐζογλου (70’ Τσούνης), Λιάσος (82’ Καραμποΐκης), Παπαδόπουλος Ελ., Παπαδόπουλος Κ. (60’ Νάνος), Πήλιος (75’ Γιωτάκης)

4η Αγωνιστική – 2ος Γύρος

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ SCORE
Α.Ε.Λ.-Α.Ο.Κ. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΠΕΛΩΝΑ 26 Νοεμβρίου 2016 11:00 0 – 0
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ EMILEON 26 Νοεμβρίου 2016 12:45 3 – 2
ΒΕΡΟΙΑ-Π.Α.Ο.Κ. ΔΙΑΒΑΤΟΥ 27 Νοεμβρίου 2016 13:00 1 – 4
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΤΤΑ ΝΕΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ (ΓΗΠΕΔΟ 1) 27 Νοεμβρίου 2016 13:30 0 – 2