ΕΠΗ

Ήττα στον πόντο οι γυναίκες του ΠΑΣ

0

Αν και η Ντόκου έκανε μεγάλο ματς, αυτό δεν ήταν αρκετό στον «λαβωμένο» από απουσίες ΠΑΣ Γιάννινα, να πάρει τη νίκη στην Δράμα από τους Τιτάνες. Το παιχνίδι είχε δραματικό χαρακτήρα, αλλά οι Δραμινές έφτασαν στη νίκη με 52-51, παρότι είχαν την ευκαιρία να το «καθαρίσουν» ευκολότερα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα βρισκόταν πίσω στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του ματς και μάλιστα στο 30’ το παιχνίδι ήταν στο 40-29, με τις Γιαννιώτισσες να πετυχαίνουν μόλις 6 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΠΑΣ έκανε υπερπροσπάθεια, σκόραρε 22 πόντους, μείωσε σε 50-48, αλλά δεν ήταν αρκετό να πάρει τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 13-10, 25-23, 40-29, 52-51

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Τσανακτσίδης

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 2, Παράσχου, Καριώτη Μ. 10, Αρσένογλου Κ. 11(3), Αρσένογλου Μ., Γαϊτάνη Ε. 18(3), Γιαντσιώρη 9, Κυριακίδου 2, Αθανασιάδου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 26(3), Γιωτίτσα Ε., Βαλέκα, Μεντεσίδου 23(1), Κατσίδου 2, Στεργιούλα, Σταματέλου, Γιωτίτσα Δ., Κάνη, Μπουκουβάλα.