ΕΠΗ

Δεν αγχώθηκε η Ανατολή

0

Το «τρίποντο» που τη διατήρησε στην κορυφή μαζί με την Κρανούλα πήρε η ομάδα της Ανατολής, η οποία νίκησε με 1-3 το Ροδοτόπι.

Η ομάδα του Βασίλη Καλτσή προηγήθηκε με γκολ πέναλτι του Ορφανού στο 16ο λεπτό και λίγο μετά, στο 23’, ο Ξενοφών Γήτας διπλασίασε τα τέρματα των Ποντίων.

Το Ροδοτόπι προσπάθησε να ξαναμπεί στο ματς και κέρδισε πέναλτι στο 42’, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παπαγεωργίου.

Το τελικό 1-3 έγραψε ο Παπαρούνας στο 77ο λεπτό, διασφαλίζοντας από νωρίς τους 3 βαθμούς για την ομάδα του.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ροδοτόπι: Στούκας, Νίτα, Πάικας, Καραγιάννης, Παπαλάμπρης, Cilotaj Orgest (69’ Χρυσικόπουλος), Λιάρος (83’ Avdylaj), Κυπριανός, Τάμπουρας, Παπαγεωργίου, Cilotaj Anest (78’ Νούσιας).

Ανατολή: Γρηγοριάδης, Δήμος, Μελιγγιώτης Ν. (46’ Φίλιος), Κίτσος, Δρόσος, Λιαπάκης, Παπαρούνας, Γήτας, Ορφανός (69’ Νικολάου), Σταμούλης (83’ Μελιγγιώτης Θεοφ.)