Καθοριστικούς βαθμούς στη μάχη για τις δύο πρώτες θέσεις του Βορείου Ομίλου του πρωταθλήματος Κ-17 της Super League άφησε ο ΠΑΣ Γιάννινα στην Λάρισα, όπου ηττήθηκε με 1-0.

Ο ΠΑΣ κλώτσησε τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν στο α’ ημίχρονο, αλλά και στις αρχές του β’ μέρους, δέχτηκε ένα γκολ στο 55’ από τον Κατσιαρό και αναγκάστηκε να βγει μπροστά και να διεκδικεί ανορθόδοξα την ισοφάριση, με αποτέλεσμα να χάσει 3 πολύτιμους βαθμούς και να μένει πλέον στη 2η θέση, αλλά με την Ξάνθη να έχει παιχνίδι λιγότερο.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα θα μπορούσε σε 3 περιπτώσεις να έχει προηγηθεί στο α’ μέρος, όπως και σε μια διπλή ευκαιρία στο 54ο λεπτό, αλλά η Λάρισα ήταν εκείνη που βρήκε το γκολ στη μοναδική μεγάλη ευκαιρία που είχε στο παιχνίδι.

ΑΕΛ (Ζ. Ζιάγκας): Παπαπολυμέρου, Τόσκα, Φουρκιώτης, Μαλάκος (46′ Καλαπανίδας), Κυρμιτσής, Κατσιαρός-Βέρρος (λ.τ. 72′ Καμπέρης), Τόπης, Βάνης (67′ Γκαλγκανόπουλος), Κακαράντζας (78′ Σδόγγος), Μπαμπατσιάς, Πινακάς (88′ Χριστιανός).

ΠΑΣ Γιάννινα (Μπαδήμας): Πατσιούρας, Μέγας (88’ Γώγος), Τάτσης (88’ Καραγεώργος), Κώστας, Μπελά, Λάγκας (72’ Λώλης), Λιάπης, Εμβραΐζογλου (61’ Νάνος), Παπαδόπουλος Ελ., Παπαδόπουλος Κων., Γιωτάκης (65’ Πήλιος)

6η Αγωνιστική – 2ος Γύρος

ΑΓΩΝΑΣ SCORE
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. 0 – 2
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ-ΒΕΡΟΙΑ 0 – 0
Α.Ε.Λ.-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1-0
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ-Α.Ο.Κ.
Λόγω της νέας απεργιακής κινητοποίησης της Π.Ν.Ο., ο αγώνας ” Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – Α.Ο.Κ.” αναβάλλεται και θα ορισθεί εκ νέου από τη Διοργανώτρια Αρχή.