Στο δρόμο των νικών συνέχισε ο ΑΓΣΙ στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής του μπάσκετ, αντίθετα ο Βίκος γνώρισε την ήττα στα Φάρσαλα και συνεχίζει να παλεύει για την παραμονή του.

Στα Γιάννενα, η αναμέτρηση του ΑΓΣΙ με τον Πρωτέα Γρεβενών κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου μέτρησαν η έδρα και η ψυχραιμία των παικτών του κ. Τσουκανέλη.

Πολύ κακό πρώτο δεκάλεπτο από τις δύο ομάδες, με ποσοστά ευστοχίας από πρωτάθλημα… bambini. Ενδεικτικό το σκορ που ήταν 6-9! Στη συνέχεια, όμως, οι δύο ομάδες ανέβασαν τα ποσοστά ευστοχίας, αλλά συμβάδιζαν στο σκορ, με το παιχνίδι να κρίνεται τελικά στα τελευταία λεπτά υπέρ του ΑΓΣΙ

Δεκάλεπτα: 6-9, 26-24(ημιχρ.), 38-34, 55-47

ΑΓΣΙ: Γεωργιου 9, Πρέντζας, Μπαρτζώκας 9, Καννής, Τζήμας, Μουζακίτης, Μάντζιος, Μάκης 8, Πάτρας 4, Φίλιος 11, Αυγερινός 13,

Πρωτέας Γρεβενών: Μητροπουλος, Ζημπρας, Μπαρτζωκας, Ριγκος 9, Συλλακος, Κιουρκας 8, Μποζιαρης 5, Τζημας 21, Χατζόπουλος 2

Βαριά ήττα ο Βίκος

Στα Φάρσαλα, ο Βίκος ηττήθηκε με 1 πόντο παραπάνω από το double score, 85-42, σ’ ένα ματς που δεν αντέχει κριτικής, αφού οι Γιαννιώτες δεν κατάφεραν να μπουν στο παιχνίδι. Πάντως ήταν ήττα “εντός προγράμματος” και δεν κρίνεται εκεί η παραμονή, αλλά σε επόμενα παιχνίδια με αντιπάλους που θα έχουν τον ίδιο στόχο.

Δεκάλεπτα: 19-8, 42-17, 60-28, 85-42

Διαιτητές: Πετανίδου-Πράτος

ΓΣ Φαρσάλων  (Λιάγκας): Φούντας 11 (1), Ίλτσογλου 6, Ψύρρας 5 (1), Ντόνας 6, Κούργιας 8, Αναγνωστόπουλος Γ. 16 (3), Μακρής 20 (2), Παπακώστας 13, Αναγνωστόπουλος Χρ., Ντίνος, Τσιλούλης, Λούτας.