Δύο προβλήματα προέκυψαν για τον Γιάννη Χριστόπουλο μετά την ήττα της ομάδας του από την ΑΕΛ το βράδυ της Δευτέρας με σκορ 2-1.

Σοβαρό πρόβλημα υγείας φάνηκε πως αντιμετώπισε στη διάρκεια του αγώνα με την ΑΕΛ ο Εντουιν Ουόν, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 34ο λεπτό από τον Τριποτσέρη. Ο 36χρονος Αφρικανός αμυντικός του Λεβαδειακού έπεσε στον αγωνιστικό χώρο στη διάρκεια του ματς, αφού παραπονέθηκε για δύσπνοια και δυσφορία και αντικαταστάθηκε ύστερα από πέντε λεπτά.

Ο γιατρός των «πράσινων» έκρινε σκόπιμο να μεταφερθεί ο παίκτης στο νοσοκομείο για να του παρασχεθούν εκεί οι πρώτες βοήθειες.

Το δεύτερο πρόβλημα, που δεν υπάρχει περίπτωση να ξεπεραστεί, είναι η κόκκινη κάρτα του Γιουσούφ,που στο 64′ άφησε με 10 παίκτες και τη δικιά του ομάδα, καθώς 2 λεπτά νωρίτερα είχε αποβληθεί ο Ντέλετιτς της ΑΕΛ. Αμφότεροι αποβλήθηκαν για αγκωνιές στους αντιπάλους τους.