Στην 20η της νίκη σε 23 παιχνίδια έφτασε η Δόξα Κρανούλας στη Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνική, νικώντας σε πρωινό παιχνίδι της Κυριακής τους Αμπελόκηπους με 0-3.

Η Κρανούλα προηγήθηκε στο 30ο λεπτό με κεφαλιά του Διαμάντη, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ενώ τα άλλα δύο γκολ σημειώθηκαν στο β’ ημίχρονο. Στο 60’ μετά από ωραίο συνδυασμό των Πάσχου, Τσουμάνη και Χαμπίμπη, ο τελευταίος πέτυχε το 0-2 και στο 82’ ο Ριστάνης «σφράγισε» τη νίκη των φιλοξενούμενων πετυχαίνοντας και τρίτο γκολ.

Η ήττα αυτή δεν είχε σοβαρές επιπτώσεις για τους Αμπελόκηπους, αφού διατηρήθηκαν στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού, έχασαν όμως την ευκαιρία να αυξήσουν, έστω και λίγο, τη διαφορά από ΠΑΣ Κράψης και Λογγάδες.

Κρανούλα: Αρχοντάκης, Πάσχος, Ηλίας, Καραφλιάς, Νάσιος, Γκόλιας, Χαμπίμπης (65’ Ριστάνης), Διαμάντης, Τσουμάνης, Γκέγκας (70’ Τάτσης), Χριστακόπουλος (Τάτσης Γ.)