Σε κακή μέρα ΑΓΣΙ και Βίκος δεν κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο του αγώνα στα σημερινά τους παιχνίδια για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ανδρών του μπάσκετ.

Ο ΑΓΣΙ που αγωνιζόταν στα Γρεβενά ηττήθηκε με 70-54. Η ομάδα του κ. Τσουκανέλη πάλεψε για 3 δεκάλεπτα το παιχνίδι, παρακολουθώντας τους γηπεδούχους στο σκορ, αλλά στο τέλος η διάφορα άνοιξε χωρίς να μπορέσει να ξανακλείσει.

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων 70-54

Δεκάλεπτα: 17-16, 34-29, 50-46, 70-54

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Τσαλκιτζής Αριστ.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Μπαρτζώκας, Ρίγγος 5, Κολοβός 2, Συλλάκος 2, Κιούρκας 9 (1), Μπόζιαρης 13 (1), Κλωνάρας 18 (1), Τζήμας 9 (2), Κόττας 12.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 2, Μπαρτζώκας 15, Μπαζάκας, Τζήμας, Κανής 6 (2), Καρασίμος, Μάκης 3, Μουζακίτης 15 (3), Φίλιος 3, Αυγερινός 10 (1).

Άλλη μία ήττα ο Βίκος

Μία ακόμα ήττα γνώρισε ο Βίκος Ζαγοροχώρια που προ πολλού έχει κάνει μη αναστρέψιμη την κατάσταση όσον αφορά τη σωτηρία. Τα Φάρσαλα έφυγαν από τα Γιάννενα με τη νίκη με σκορ 46-74 και το παιχνίδι έμοιαζε να έχει κριθεί από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο που τα Φάρσαλα ξέφυγαν με διψήφια διαφορά πόντων. Ο Βίκος επιχείρησε στο δεύυτερο δεκάλεπτο να επανακάμψει και πήγε στα αποδυτήρια με -4 πόντους διαφορά, αλλά στο β’ ημίχψρονο δεν μπόρεσε να αντέξει σε υψηλούς ρυθμούς.

Βίκος Ζαγοροχώρια-ΓΣ Φαρσάλων 46-74

Δεκάλεπτα: 11-21, 28-32, 39-47, 46-74

Διαιτητές Βασιλόπουλος-Γραικός

Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 10, Αντωνίου 10, Τώνης 3, Εξαρχόπουλος 7, Πανταζής 6, Λάμπρου 6, Γιωτάκης 4.

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 16, Ντίνος 6 (2), Τσιλούλης 6 (2), Ίλτσογλου 8, Γιαννούλης 3 (1), Αναγνωστόπουλος Γ. 8 (1), Μακρής 6 (2), Φούντας 19 (1), Κούργιας 2, Λούτας.