BOOKSPOT

Ερασιτεχνικό ΕΠΣΗΠ: Ώρα για μπαλίτσα με μεράκι…

0

Το… κυρίως πιάτο του ερασιτεχνικού αρχίζει να… σερβίρεται μέσα στο Σαββατοκύριακο και οι λάτρεις του τοπικού ποδοσφαίρου παίρνουν θέση στην εξέδρα. Δεκαέξι ομάδες της Α’ ερασιτεχνικής και τριάντα δύο της Β’ χωρισμένες σε δύο ομίλους, ρίχνονται στη μάχη των πρωταθλημάτων τους με στόχο μία χρονιά που θα είναι καλύτερη από την περσινή. Πάνω απ’ όλα, όμως, θα πρέπει να είναι μια χρονιά που δεν θα ξαναζήσουμε στιγμές σαν του νεαρού Γεράση του Ασβεστοχωρίου που έχασε τη ζωή του λίγες εβδομάδες αφότου έπεσε αναίσθητος στη διάρκεια αγώνα της ομάδας του.

Στο φετινό πρωτάθλημα θα δούμε επιτέλους να προστίθενται και νέα γήπεδα, που λύνουν ένα μεγάλο πρόβλημα που αντιμετώπιζε το ερασιτεχνικό μας. Εκτός από το γήπεδο Ανατολής, που ήδη χρησιμοποιείται από τα μέσα της περσινής σεζόν, Λιμνοπούλα και Epirus Sport Center έχουν δηλωθεί ως έδρες από ομάδες.

Στο αγωνιστικό σκέλος, στην Α’ κατηγορία το πρωτάθλημα ξεκινάει το Σάββατο με δύο ενδιαφέροντα ντέρμπι, που θα δείξουν και τη δυναμική που πρόκειται να αναπτύξουν ομάδες με βαριά φανέλα στο ερασιτεχνικό. Στις 17:30 το Βελισσάριο υποδέχεται το Πέραμα στο γήπεδο της Λιμνοπούλας που θα είναι και η νέα έδρα των «πρασίνων», που περιπλανήθηκαν αρκετά τα τελευταία χρόνια.

Την ίδια ώρα η Ανατολή θα υποδεχτεί τα Σερβιανά, σ’ ένα παιχνίδι με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, ειδικά για τους Πόντιους, που έχουν αποκλειστεί νωρίς από το κύπελλο και ξεκινάνε τη σεζόν μ’ έναν και μόνο στόχο, την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

Από τα παιχνίδια της Κυριακή, όπου έχουμε και το κυρίως πρόγραμμα, ξεχωρίζει το ντέρμπι που δίνει οι δύο Θύελλες, Κατσικά και Ελεούσα.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α’ και Β’ ερασιτεχνική

Hall of Brands Ε.Π.Σ.ΗΠ Α Κατηγορία 2017-18
(1η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
1. Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 09/09/17 17:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
2. Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Σάββατο 09/09/17 17:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β.
3. Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 10/09/17 17:30 ΝΕΟΣ Κ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
4. ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 10/09/17 17:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
5. Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 10/09/17 17:30 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
6. Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 10/09/17 17:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
7. Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΧΑΜΕΝΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ Κυριακή 10/09/17 17:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ.
8. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 10/09/17 17:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΠΑΝΟΣ Σ.
MAISON Ε.Π.Σ.ΗΠ Β Κατηγορία Α Όμιλος 2017-18
(1η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
9. Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 09/09/17 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΕΧΛΕΒΑΝΟΥΔΗΣ Χ.
10. Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 09/09/17 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
11. Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Σάββατο 09/09/17 17:30 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
12. Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 09/09/17 17:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
13. Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 10/09/17 17:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΔΙΟΝΥΣΗΣ Δ.
14. Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 10/09/17 17:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
15. Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 10/09/17 17:30 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
16. Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 10/09/17 17:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
MAISON Ε.Π.Σ.ΗΠ Β Κατηγορία Β Όμιλος 2017-18
(1η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
17. Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 09/09/17 17:15 ΛΕΤΣΙΟΣ Ι., ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
18. Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 09/09/17 17:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α.
19. Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 09/09/17 17:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
20. ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 09/09/17 17:30 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
21. ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 09/09/17 19:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
22. Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΠΕΔΙΝΗΣ Κυριακή 10/09/17 17:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
23. ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 10/09/17 17:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
24. Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 10/09/17 17:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.

 

Σχόλια

Comments are closed.