BOOKSPOT

Χωρίς ξεκάθαρο φαβορί ακόμα η Α’ ερασιτεχνική -Οι μάχες σε όλες τις κατηγορίες

0

Μπορεί τα Σερβιανά να ξέμπλεξαν από το «κουβάρι» των πρώτων 4 αγωνιστικών της Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνικής και να είναι μόνα στην κορυφή από την 5η κιόλας αγωνιστική, αλλά οι αποστάσεις των μισών σχεδόν ομάδων είναι ακόμα μικρές και διαχειρίσιμες.  Ειδικά για ένα πρωτάθλημα που δείχνει ότι δεν θα εξελιχθεί σαν το περσινό, όπου Κρανούλα και Ανατολή είχαν ελάχιστες απώλειες και όλα κρίθηκαν στα μεταξύ τους ντέρμπι, οι 3 ή ακόμα και οι 5 βαθμοί είναι ελάχιστοι. Θα δούμε, βέβαια, για πόσο θα αντέξουν όλες οι ομάδες και πότε θα τραβήξουν μπροστά τα φαβορί.

Η 6η αγωνιστική δεν περιλαμβάνει το πολύ μεγάλο ντέρμπι, έχει όμως παιχνίδια που θα διαμορφώσουν και πάλι ένα ενδιαφέρον σκηνικό.

Η πρωτοπόρος ομάδα των Σερβιανών δίνει την Κυριακή στις 12:30 το μεσημέρι στη Λιμνοπούλα ένα «πονηρό» παιχνίδι με τον δυνατό ΠΑΣ Κράψης και το «τρίποντο» απαιτεί προσπάθεια.

Τέσσερις ομάδες καραδοκούν για τυχόν γκέλα των Σερβιανών. Η Θύελλα Κατσικά, που είναι μία απ’ αυτές, θα αγωνιστεί εκτός έδρας με την πάντα επικίνδυνη ομάδα των Μικρασιατών, σε παιχνίδι που θα διεξαχθεί στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ την Κυριακή στις 19:30. Η ΑΕΜ έχει τιμωρία έδρας 2 αγωνιστικών, γι’ αυτό και δεν αγωνίζεται στο «Χαμένες Πατρίδες».

Στο γήπεδο του Νησιού με τον Αετό δοκιμάζεται την Κυριακή στις 15:30 η ομάδα της Ανατολής, που μετά τη νίκη βαθμολογικής, αλλά και ψυχολογικής σημασίας, θέλει να βρει το ρυθμό της και να πάει σε σερί επιτυχιών, ώστε να ανέβει ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Μία από τις ομάδες που είναι χαμηλά στη βαθμολογία, τον ΠΑΟ Κρύας, θα αντιμετωπίσουν οι Χουλιαράδες την Κυριακή στις 15:30. Και για τους Χουλιαράδες στόχος είναι το διπ0λό για να παραμείνουν στο «γκρουπ» των ομάδων που είναι σε απόσταση βολής από τα Σερβιανά.

Τέλος, το Ροδοτόπι θα έχει το δυσκολότερο έργο απ’ όλους, καθώς υποδέχεται την Θύελλα Ελεούσας την Κυριακή στις 15:30.

HALL OF BRANDS Α’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, 6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 14/10/17 15:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 14/10/17 17:15 ΠΑΝΟΣ Ι., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 15/10/17 12:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΘΑΝΟΣ Δ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΚΡΥΑΣ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 15/10/17 19:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.

 

Στη Β’ ερασιτεχνική, η Ζωοδόχος ήδη έχει πάρει κεφάλι στον Α’ Όμιλο, έχοντας το 5 στα 5 στο πρωτάθλημα και την Κυριακή στις 15:00 υποδέχεται μία ομάδα από τα μεσαία στρώματα της βαθμολογίας, τον ΠΑΣ Κάστρου.

Η 2η Αγία Μαρίνα παίζει κι εκείνη στην έδρα της ένα ανάλογης δυσκολίας παιχνίδι με τον Πανζαγορισιακό.

MAISON Β’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Α’ ΟΜΙΛΟΣ, 6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 14/10/17 15:30 ΛΕΤΣΙΟΣ Ι., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 14/10/17 15:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΝΕΟΣ Κ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 14/10/17 15:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 15/10/17 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΓΩΓΟΥ Α., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 15/10/17 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 15/10/17 17:30 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΤΑΣΗΣ Γ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ.

 

Στον Β’ Όμιλο, το Μέτσοβο έχει «φρενάρει» μετά το σερί των πρώτων αγωνιστικών, παρ’ όλα αυτά διατηρεί απόσταση ασφαλείας από Ασβεστοχώρι, Δροσοσχώρι, Λούρο και Λογγάδες που είναι στο -3.

Σημαντική αυτή η αγωνιστική για τους Μετσοβίτες που υποδέχονται στην έδρα τους το Δροσοχώρι και θα έχουν ένα δυνατό κρας-τεστ με μια από τις ομάδες που τους καταδιώκουν.

MAISON Β’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Β’ ΟΜΙΛΟΣ, 6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 14/10/17 15:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 14/10/17 15:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΖΙΩΓΑ Α., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΠΕΔΙΝΗΣ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 15/10/17 17:15 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.

 

Το πρόγραμμα της Γ’ ερασιτεχνικής

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Γ’ ερασιτεχνικής

Γ’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Α’ ΟΜΙΛΟΣ, 3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 14/10/17 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ Σάββατο 14/10/17 15:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 14/10/17 15:30 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΜΑΡΜΑΡΩΝ Κυριακή 15/10/17 12:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 15/10/17 12:00 ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΖΙΤΣΑΣ Κυριακή 15/10/17 12:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 15/10/17 15:00 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.

 

Γ’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Β’ ΟΜΙΛΟΣ, 3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 14/10/17 15:00 ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΗΛΙΑ Ε.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ EPIRUS SPORT Σάββατο 14/10/17 17:30 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 14/10/17 19:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Κυριακή 15/10/17 12:00 ΖΙΩΓΑ Α., ΜΑΚΡΗΣ Κ., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 15/10/17 13:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 15/10/17 15:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΓΚΕΛΗΣ Θ.

Σχόλια

Comments are closed.