BOOKSPOT

Στις έδρες τους οι προπορευόμενοι της Α’ ερασιτεχνικής -Το πλήρες πρόγραμμα

0

Η 7η αγωνιστική της Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνικής δεν «υπόσχεται» θρίλερ για την κορυφή της βαθμολογίας, αφού τα Σερβιανά υποδέχονται την Κυριακή στις 15:30 το Βελισσάριο, σ’ ένα ματς που τα προηγούμενα χρόνια ήταν ντέρμπι, φέτος όμως οι γηπεδούχοι είναι ξεκάθαρο φαβορί, όμως από εκεί και κάτω υπάρχουν αμφίρροπες αναμετρήσεις.

Τα βλέμματα για σήμερα (Σάββατο) στρέφονται στο προσφυγικό ντέρμπι της Ανατολής με τους Μικρασιάτες, την ομάδα δηλαδή που τους στέρησε πολύ νωρίς τη διεκδίκηση ενός δεύτερου στόχου μέσα στη χρονιά. Η Ανατολή, μετά το κακό ξεκίνημα, έχει αρχίσει να βρίσκει πλέον το ρυθμό της και θα διεκδικήσει την 4η σερί νίκη της. Αντίστροφη πορεία ακολουθούν οι Μικρασιάτες, που ξεκίνησαν εντυπωσιακά, αλλά πλέον βρίσκονται στη 12η θέση της βαθμολογίας και παλεύουν να ξεκολλήσουν από τις χαμηλές θέσεις.

Εντός έδρας παίζουν και οι Χουλιαράδες, «συγκάτοικοι» με την Ανατολή στη 2η θέση της βαθμολογίας και μάλιστα θα δώσουν ένα αρκετά δύσκολο παιχνίδι με το φιλόδοξο Ροδοτόπι, που θέλει τη νίκη για να παραμείνει στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνικής:

7η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Σάββατο 21/10/17 15:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 21/10/17 15:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Π.Ε.Α.Κ.Ι. Σάββατο 21/10/17 15:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΚΡΥΑΣ Σάββατο 21/10/17 15:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΑΝΟΣ Σ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΩΛΗΣ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΘΑΝΟΣ Δ., ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.

 

Για τον Α’ Όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής, η πρωτοπόρος Ζωοδόχος θέλει να προσθέσει ένα εύκολο «τρίποντο» στη βαθμολογία της απέναντι στην ουραγό Α.Ε. Γιάννενα, αλλά το σπουδαίο ντέρμπι της αγωνιστικής είναι αυτό που θα γίνει στο Σταυράκι ανάμεσα στον 3ο Α.Ο. Σταυρακίου 2009 των 13 βαθμών και την 2η Αγία Μαρίνα των 16 βαθμών. Αναμένεται ασφαλώς ένα άκρως ανταγωνιστικό ματς.

Το πρόγραμμα της 7ης Αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της MAISON Β’ ερασιτεχνικής

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 21/10/17 15:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 21/10/17 15:30 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 21/10/17 15:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 21/10/17 15:45 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ Π.Ε.Α.Κ.Ι. Κυριακή 22/10/17 15:30 ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.

 

Για τον Β’ Όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής, επίσης έχουμε αναμέτρηση πρώτου με τελευταίο. Έτσι, το Μέτσοβο θέλει να συνεχίσει με νικηφόρο αποτέλεσμα επί της ουραγού Ηλιόκαλης.

Από εκεί και κάτω στη βαθμολογία, Ασβεστοχώρι και Λογγάδες αντιμετωπίζουν ομάδες από τα μεσαία στρώματα της βαθμολογίας, ενώ αρκετά ενδιαφέρον είναι το παιχνίδι Βοτανικού-Καστρίτσας, δύο ομάδων που συγκατοικούν στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Το πρόγραμμα της 7ης Αγωνιστικής του Β’ Ομίλου της MAISON Β’ ερασιτεχνικής

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Σάββατο 21/10/17 15:30 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΤΑΣΗΣ Γ., ΤΖΟΒΑΣ Λ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 21/10/17 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 21/10/17 15:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 22/10/17 12:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 22/10/17 19:30 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Δευτέρα 23/10/17 17:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.

 

Από τη Γ’ ερασιτεχνική, το σημαντικότερο παιχνίδι γίνεται στον Β’ Όμιλο ανάμεσα στην πρωτοπόρο ομάδα του Σταυραετού Συρράκου απέναντι στον Ατρόμητο ’95, ενώ υπάρχουν και δύο ντέρμπι με τις ισόβαθμες ομάδες στη 2η θέση της βαθμολογίας. Συγκεκριμένα οι Ραφταναίοι υποδέχονται το Βοτονόσι και το Ρωμανό τους Μουζακαίους.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Γ’ ερασιτεχνικής

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 21/10/17 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Σάββατο 21/10/17 15:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΖΙΩΓΑ Α., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 22/10/17 12:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΖΙΩΓΑ Α., ΓΩΓΟΥ Α.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 22/10/17 12:00 ΠΑΝΟΣ Σ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΗΛΙΑ Ε.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 22/10/17 12:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΖΙΑΚΑΣ Χ.

 

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου της Γ’ ερασιτεχνικής

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΧΑΜΕΝΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ Σάββατο 21/10/17 15:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 21/10/17 17:15 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 21/10/17 19:30 ΛΕΤΣΙΟΣ Ι., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 22/10/17 15:30 ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΡΩΜΑΝΟΥ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Κυριακή 22/10/17 15:30 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 22/10/17 17:15 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΓΩΓΟΥ Α.

Σχόλια

Comments are closed.