BOOKSPOT

Για το «βήμα» της πρόκρισης

0

Ο ΠΑΣ αντιμετωπίζει τον Παναιγιάλειο στους Ζωσιμάδες στις 15:00 για την 2η αγωνιστική των ομίλων του κυπέλλου Ελλάδος και στο μυαλό των Ηπειρωτών δεν επικρατεί τίποτα άλλο από τη… νίκη.

Για το τρίποντο, λοιπόν, που θα του δώσει πολύ μεγάλο προβάδισμα σε ότι αφορά την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού, όπως είχε κάνει και πέρυσι δηλαδή αποκλειόμενος βέβαια στη συνέχεια από τον Πλατανιά, καθ’ ότι έχει από έναν βαθμό μαζί με τον Πανιώνιο και ο Άρης τρεις, βρισκόμενος στην πρώτη θέση.

Ο Παναιγιάλειος έχει την τελευταία του ευκαιρία να μπει στο κόλπο της πρόκρισης αφού έχει μηδέν βαθμούς. Το άλλο παιχνίδι του ομίλου είναι το Άρης-Πανιώνιος, την Τετάρτη στις 17:15, και καταλαβαίνετε πως πολλά θα κριθούν για τη συνέχεια στις αυριανές αναμετρήσεις του ομίλου.

Ο «Άγιαξ» με νίκη φτάνει τους τέσσερις βαθμούς και θα βρίσκεται με το ένα πόδι στην επόμενη φάση. Την τελευταία αγωνιστική πάει στο Κλεάνθης Βικελίδης, σε μία μονομαχία που θα μας φέρει αναμνήσεις… SuperLeague.

Είναι σημαντικό να τονίσουμε πως τα γκολ παίζουν μεγάλο ρόλο, αφού οι ισοβαθμίες στον όμιλο είναι πιθανές και μία νίκη με μεγάλο σκορ θα βοηθούσε πολύ τους γαλανόλευκους.

Όπως έγινε γνωστό, ο προπονητής της ομάδας, Γιάννης Πετράκης θα έχει στο γήπεδο όλη την ομάδα και η αποστολή που θα παίξει θα ανακοινωθεί ανήμερα του αγώνα.

Ο Νίκος Κουρμπανάς αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα, για τους φιλοξενούμενους, καθώς εκτός αποστολής για το ματς της Τρίτης έμειναν οι Αρναρέλλης, Τσερκέζος, Τσάπαλος, Ντέμο, Βατουσιάδης, Τσουρής, Σμίλτος, Σακελλαρόπουλος και Κάναλς.

Η αποστολή του Παναιγιάλειου: Πολίτης, Αθανασίου, Ρέλλας, Παπαχρήστος, Κοντοχρήστος, Στίκας, Βλάχος, Ιντζίδης, Γκούμας, Γαβριηλίδης, Καζναφέρης, Μπρους, Κριστέτο, Σκαρτσίλας, Σταματής, Κόκκορης, Γκούφας και Γεωργακόπουλος.

Το πρόγραμμα της Τρίτης (24/10)
Απόλλων Σμύρνης-Ηρακλής 3-0 α.α.
Κέρκυρα-Σπάρτη (15:00)
ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιγιάλειος (15:00)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναθηναϊκός (17:15)
Λεβαδειακός-Αιγινιακός (17:15)
Λαμία-Καλλιθέα (19:30)

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (25/10)
Αχαρναϊκός-Ολυμπιακός (15:00)
Εργοτέλης-Ξάνθη (15:00)
Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός (17:15)
Άρης-Πανιώνιος (17:15)
Λάρισα-Παναχαϊκή (17:15)
Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ (19:30)

Σχόλια

Comments are closed.