BOOKSPOT

Τα βλέμματα στο Κατσικά-Ανατολή –Με Πράμαντα τα Σερβιανά

0

Το σπουδαιότερο παιχνίδι της αγωνιστικής στη Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνική δεν είναι άλλο από το παραδοσιακό γειτονικό ντέρμπι της Θύελλα Κατσικά με την Ανατολή, με το βαθμολογικό ενδιαφέρον να είναι αμφίπλευρο, αφού οι δύο ομάδες… «συνορεύουν» βαθμολογικά. Η Ανατολή είναι 2η με 16 βαθμούς και η Κατσικά 4η με 14 και από εκεί και πέρα, από κοινού οι δύο ομάδες «κυνηγάνε» τον πρωτοπόρο Θρίαμβο Σερβιανών, που θα έχει την ευκαιρία να ανοίξει κι άλλο τη διαφορά από τον χαμένο του ντέρμπι ή και από τους δύο σε περίπτωση ισοπαλίας.

Άλλωστε τα Σερβιανά υποδέχονται στην έδρα τους τη νεοφώτιστη ομάδα των Πραμάντων και είναι το φαβορί να φτάσουν στην επικράτηση.

Σε άλλα ματς με σπουδαίο βαθμολογικό ενδιαφέρον για την κορυφή, οι Χουλιαράδες αντιμετωπίζουν την Κυριακή τον ΠΑΣ Κράψης στο γήπεδο της Λιμνοπούλας, με στόχο να ξεπεράσουν έναν δύσκολο σκόπελο, ενώ η Θύελλα Ελεούσας αντιμετωπίζει σήμερα το Βελισσάριο που έχει μείνει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και πλέον κάθε παιχνίδι γι’ αυτό αποκτάει χαρακτήρα τελικού, προκειμένου η ομάδα να μπορέσει να ανακάμψει.

HALL OF BRANDS Α’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 28/10/17 15:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 28/10/17 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 28/10/17 17:15 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.

 

Στον Α’ Όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής, η πρωτοπόρος και αήττητη Ζωοδόχος υποδέχεται την 4η της βαθμολογίας, Πίνδο Κόνιτσας. Σημαντικό παιχνίδι για τις δύο ομάδες και ειδικά για τους φιλοξενούμενους, που θέλουν να συνεχίσουν να είναι στο κυνήγι των προνομιούχων θέσεων της ανόδου.

Τυχόν «στραβοπάτημα» της Ζωοδόχου θέλει να εκμεταλλευτεί η Αγία Μαρίνα, που αντιμετωπίζει εκτός έδρας μια από τις ουραγούς της βαθμολογίας, την Περίβλεπτο.

MAISON Β’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Α’ ΟΜΙΛΟΣ, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 28/10/17 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 28/10/17 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 29/10/17 12:00 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. Π.Ε.Α.Κ.Ι. Κυριακή 29/10/17 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΜΑΚΡΗΣ Κ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 29/10/17 18:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.

 

Παρόμοιο ντέρμπι μ’ εκείνο του Α’ Ομίλου, περιλαμβάνει και ο Β’ Όμιλος της MAISON Β’ Ερασιτεχνικής. Η πρωτοπόρος ομάδα του Μετσόβου, που προέρχεται από τον αποκλεισμό του κυπέλλου από την Δόξα Κρανούλας, παίζει εκτός έδρας με την 4η της βαθμολογίας, Καστρίτσα.

Ωστόσο ντέρμπι έχουμε και για το 2ο Ασβεστοχώρι που υποδέχεται τον ΠΑΣ Πηγών Λούρου. Τις δύο ομάδες χωρίζουν 3 βαθμοί.

MAISON Β’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Β’ ΟΜΙΛΟΣ, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 28/10/17 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 28/10/17 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 29/10/17 12:00 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. Π.Ε.Α.Κ.Ι. Κυριακή 29/10/17 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΜΑΚΡΗΣ Κ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 29/10/17 18:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.

 

Δείτε και το πρόγραμμα της Γ’ ερασιτεχνικής

Γ’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Α’ ΟΜΙΛΟΣ, 5η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΟ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ Σάββατο 28/10/17 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 28/10/17 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΑΡΚΟΥ Χ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 29/10/17 12:00 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 29/10/17 12:00 ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ Κυριακή 29/10/17 12:00 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΖΙΤΣΑΣ Κυριακή 29/10/17 12:00 ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΤΑΣΗΣ Γ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.

 

Γ’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Β’ ΟΜΙΛΟΣ, 5η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 28/10/17 19:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Κυριακή 29/10/17 12:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 29/10/17 13:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΜΑΡΚΟΥ Χ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΠΕΤΡΟΥ Α.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ EPIRUS SPORT Κυριακή 29/10/17 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΗΛΙΑ Ε.
Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 29/10/17 17:15 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ.

 

Σχόλια

Comments are closed.