BOOKSPOT

Χωρίς ντέρμπι η HALL OF BRANDS Α’ ερασιτεχνική – Αναβολή στο Μέτσοβο

0

Απουσιάζει από το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής το πολύ μεγάλο ντέρμπι στη Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνική, αφού οι δύο προπορευόμενες ομάδες των Σερβιανών και της Ανατολής θα έχουν αντιπάλους μικρότερης δυναμικότητας. Υπάρχει, πάντως, μια αρκετά δυνατή αναμέτρηση στην αγωνιστική, η οποία θα χαρακτηριζόταν ντέρμπι 3ης θέσης. Μια άτυπη μάχη, αλλά πάντα ενδιαφέρουσα, κι αυτή είναι ανάμεσα σε Χουλιαράδες και Ελεούσα που αναμετρώνται σήμερα (Σάββατο) στις 15:00. Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην 3η θέση με 20 βαθμούς, ωστόσο ήδη έχουν μείνει πολύ πίσω στη μάχη της κορυφής και αν υπάρξει χαμένος ή ισοπαλία θα μείνουν ακόμα πιο πίσω.

Όσον αφορά τους δύο πρώτους του βαθμολογικού πίνακα, τα Σερβιανά αντιμετωπίζουν την Κυριακή εκτός έδρας τους Αμπελόκηπους, ενώ η Ανατολή την ίδια ώρα θα δοκιμάζεται στον Παρακάλαμο με αντίπαλο τον Αγροτικό Αστέρα.

HALL OF BRANDS Α’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, 11η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 18/11/17 15:00 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΚΡΥΑΣ Σάββατο 18/11/17 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 18/11/17 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΤΖΟΒΑΣ Λ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΤΣΕΤΣΙΛΑΣ Κ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.

 

Στον Α’ Όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής, η πρωτοπόρος Ζωοδόχος θα αγωνιστεί με τον ΑΠΟΕΛ στο Αθλητικό κέντρο Epirus και είναι το λογικό φαβορί της αναμέτρησης. Πιο δύσκολο θα είναι το έργο της 2ης της βαθμολογίας, Αγίας Μαρίνας, η οποία υποδέχεται τον 6ο ΠΑΣ Κάστρου.

MAISON Β’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Α’ ΟΜΙΛΟΣ, 11η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 18/11/17 15:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 18/11/17 15:00 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 18/11/17 18:15 ΛΕΤΣΙΟΣ Ι., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.

 

Στον Β’ Όμιλο, το ματς του ΠΑΣ Μετσόβου με τη Ρόνα Ανηλίου αναβλήθηκε λόγω της κακής κατάστασης του αγωνιστικού χώρου του γηπέδου του Μετσόβου. Έτσι οι πρωτοπόροι θα έχουν στραμμένη την προσοχή τους στα ματς Ολυμπιακού Βοτανικού-Πήγασου,  Καστρίτσας-Κουτσελιού και Πεδινής-Ασβεστοχωρίου, που είναι τα σημαντικότερα της αγωνιστικής.

MAISON Β’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Β’ ΟΜΙΛΟΣ, 11η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 18/11/17 15:00 ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΠΑΝΟΣ Σ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΑΝΑΒΛ.
Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΠΕΔΙΝΗΣ Σάββατο 18/11/17 15:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΛΟΥΚΑΣ Ξ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 19/11/17 18:30 ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΖΙΑΚΑΣ Χ.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική και στον Α’ Όμιλο, θα έχουμε το σημαντικό ντέρμπι του πρωτοπόρου Αλμυρού Βουνοπλαγιάς με την 3η της βαθμολογίας Δόξα Αναργύρων. Τις δύο ομάδες χωρίζουν μόλις 2 βαθμοί μετά από 7 αγωνιστικές.

Εξίσου όμως σημαντικό είναι και το εκτός έδρας παιχνίδι της Λαψίστας με την Α.Ε. Ρίζας στο γήπεδο Κάτω Ζαλόγγου.

Γ’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Α’ ΟΜΙΛΟΣ, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 18/11/17 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 18/11/17 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 19/11/17 11:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 19/11/17 11:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 19/11/17 11:30 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΠΕΤΡΟΥ Α.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΜΑΡΩΝ Κυριακή 19/11/17 11:30 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.

 

Ντέρμπι θα έχουμε και στον Β’ Όμιλο, καθώς το 3ο της βαθμολογίας Χαροκόπι υποδέχεται τους πρωτοπόρους Ραφταναίους. Τις δύο ομάδες τις χωρίζει απόσταση 3 βαθμών.

Γ’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Β’ ΟΜΙΛΟΣ, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Σάββατο 18/11/17 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 18/11/17 17:15 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΖΙΩΓΑ Α., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 18/11/17 19:30 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Κυριακή 19/11/17 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α.
Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 19/11/17 16:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 19/11/17 16:45 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΓΙΩΤΗΣ Κ.

Σχόλια

Comments are closed.