BOOKSPOT

Τα Σερβιανά θέλουν να πουν «αντίο» στο 2017 από την κορυφή -Το πρόγραμμα του ερασιτεχνικού

0

Τελευταία αγωνιστική υποχρέωση του 2017 για τις ομάδες του ερασιτεχνικού αυτό το Σαββατοκύριακο και τα Σερβιανά που έχουν οδηγήσει την κούρσα στις πρώτες 13 αγωνιστικές, θέλουν να αποχαιρετήσουν το 2017 από την κορυφή της βαθμολογίας της Hall Of Brands Α’ Ερασιτεχνικής. Αντίπαλός τους θα είναι την Κυριακή οι Μικρασιάτες που φέτος παλεύουν για την παραμονή τους και κάθε βαθμός που κατακτούν, είναι πολύτιμος, οπότε θα παλέψουν για την έκπληξη.

Στο βαθμολογικό κυνήγι των Σερβιανών παραμένει η Ανατολή, που «πληρώνει» το κακό της ξεκίνημα, αλλά πλέον έχει βρει το ρυθμό της και εμπόδιο όπως αυτό του ΠΑΣ Κράψης, έστω και δύσκολα, μπορεί να το ξεπεράσει.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 16/12/17 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 16/12/17 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 16/12/17 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 17/12/17 17:15 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.

 

Η μεγάλη μάχη της MAISON Β’ ερασιτεχνικής συνεχίζεται κι εδώ με τα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους. Η πρωτοπόρος Ζωοδόχος θέλει τη 12η νίκη της στο εκτός έδρας ματς με την Κληματιά, για να παραμείνει στην 1η θέση που δίνει την απευθείας άνοδο. Εντός έδρας αγωνίζοται η Αγία Μαρίνα που υποδέχεται το Κεφαλόβρυσο και η Πίνδος Κόνιτσας που υποδέχεται την Αμφιθέα.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 16/12/17 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 16/12/17 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 16/12/17 15:00 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 16/12/17 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Σάββατο 16/12/17 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 17/12/17 11:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.

 

Στον Β’ Όμιλο, το εισιτήριο της απευθείας ανόδου σχεδόν έχει δοθεί, αφού το Μέτσοβο είναι ήδη στο +9 από Βοτανικό και Καστρίτσα. Έτσι η μάχη εστιάζεται κυρίως στα πλασαρίσματα 2ης ως 4ης θέσης για τα μπαράζ που θα δώσουν άλλη μία θέση ανόδου.

Το Μέτσοβο δίνει εκτός έδρας ντέρμπι με τον Ολυμπιακό Βοτανικού, που διεκδικεί τη 2η θέση, ενώ η Καστρίτσα δίνει πιο εύκολο ματς, αντιμετωπίζοντας το Δροσοχώρι και θέλει να εκμεταλλευτεί πιθανή απώλεια βαθμών του Βοτανικού, ώστε να μείνει μόνη 2η.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 16/12/17 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 16/12/17 17:15 ΘΑΝΟΣ Δ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 17/12/17 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική, ο Α’ Όμιλος αποχαιρετά το 2017 μ’ ένα σημαντικό ντέρμπι ανάμεσα σε Βουνοπλαγιά και Α.Ε. Ρίζας, που προφανώς θα επιφέρει κάποιες ανακατατάξεις στις πρώτες θέσεις, ενώ σημαντικό είναι και το ντέρμπι Πρωτόπαππα-Πεντέλης.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 11η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Σάββατο 16/12/17 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 17/12/17 11:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 17/12/17 11:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΗΛΙΑ Ε., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 17/12/17 11:30 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΖΙΤΣΑΣ Κυριακή 17/12/17 11:30 ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.

 

Στον Β’ Όμιλο, η πρωτοπόρος ομάδα του Χαροκοπίου αντιμετωπίζει τον 4ο Ατρόμητο, σ’ ένα ματς που οι φιλοξενούμενοι έχουν την ευκαιρία να γίνουν διεκδικητές μιας θέσης ανόδου.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 11η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 16/12/17 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 16/12/17 19:30 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 17/12/17 13:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΜΑΚΡΗΣ Κ.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 17/12/17 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 17/12/17 15:00 ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 17/12/17 19:30 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΠΕΤΡΟΥ Α.

 

Σχόλια

Comments are closed.