BOOKSPOT

«Ποδαρικό» με φινάλε Α’ γύρου στη Hall Of Brands Α’ Ερασιτεχνική

0

Η αυγή του 2018 φέρνει την τελευταία αγωνιστική του Α’ γύρου στο πρωτάθλημα της Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνικής, με το ντέρμπι της Θύελλας Κατσικά με τον Θρίαμβο Σερβιανών να δεσπόζει στο πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου. Τα Σερβιανά θέλουν να διατηρήσουν την αήττητη πορεία τους, αλλά δεν αρκούνται μόνο στην ισοπαλία, θέλουν παράλληλα και τη νίκη. Σ’ ένα κρίσιμο παιχνίδι στο γήπεδο του Κατσικά, τα Σερβιανά πρέπει να μείνουν ανεπηρέαστα από την αγωνιστική απραξία των γιορτών και να πάρουν τους 3 βαθμούς για να διατηρηθούν στην κορυφή και πιθανόν στο +3 από την Ανατολή που κι αυτή παίζει εκτός έδρας, αλλά με την ουραγό ομάδα του Βελισσαρίου, οπότε αναμένεται να έχει εύκολο κυριακάτικο απόγευμα.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 15η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 06/01/18 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 06/01/18 15:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 06/01/18 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.

 

Φινάλε Α’ γύρου θα έχουμε και στη MAISON Β’ ερασιτεχνική. Για τον Α’ Όμιλο, η Ζωοδόχος, που ήδη έχει τον άτυπο τίτλο της πρωταθλήτριας χειμώνα, θα υποδεχτεί την 7η της βαθμολογίας Κόντσικα.

Στη μάχη της 2ης θέσης, Αγία Μαρίνα, Πίνδος Κόνιτσας και Πωγωνάτος δ΄λινουν αγώνες με ομάδες που είναι κοντά στα μεσαία στρώματα της βαθμολογίας.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α΄Όμιλος, 15η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 06/01/18 15:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Σάββατο 06/01/18 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ Κυριακή 07/01/18 00:00
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 07/01/18 11:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΠΑΝΟΣ Σ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΛΟΥΚΑΣ Ξ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 07/01/18 17:00 ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.

 

Στον Β’ Όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής, το Μέτσοβο θέλει να συνεχίσει την αήττητη κούρσα του και στο πρώτο παιχνίδι του 2018 αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Αναγέννηση Ελληνικού.

Καστρίτσα, Βοτανικός και Ασβεστοχώρι που μάχονται σ’ αυτόν τον όμιλο για τη 2η θέση, θα αντιμετωπίσουν κι εδώ ομάδες που είναι στις μεσαίες θέσεις της βαθμολογίας.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 15η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΠΕΔΙΝΗΣ Σάββατο 06/01/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΣΤΥΛΙΟΥ Λ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΚΟΣΜΗΡΑΣ Σάββατο 06/01/18 15:00 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 06/01/18 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 07/01/18 17:15 ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική και στον Α’ Όμιλο το σημαντικότερο παιχνίδι της αγωνιστικής είναι αυτό μεταξύ του Αετού Πρωτόπαππας και της Ρίζας, στη μάχη των δύο ομάδων να πετύχουν την άνοδο.

Γ’ Ερασιτεχνική, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 06/01/18 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ Σάββατο 06/01/18 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ Κυριακή 07/01/18 11:30 ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 07/01/18 11:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 07/01/18 11:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΝΕΟΣ Κ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 07/01/18 11:30 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΠΑΥΛΟΥ Ε.

 

Στον Β’ Όμιλο, η πρωτοπόρος ομάδα του Χαροκοπίου παίζει εκτός έδρας με τον ουραγό ΠΑΟ Ιωαννίνων .

Γ’ Ερασιτεχνική, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Σάββατο 06/01/18 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ EPIRUS SPORT Σάββατο 06/01/18 17:00 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 07/01/18 13:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 07/01/18 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 07/01/18 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΣΤΥΛΙΟΥ Λ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 07/01/18 19:30 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΠΕΤΡΟΥ Α.

 

Σχόλια

Comments are closed.