BOOKSPOT

Ανοίχθηκε… λεωφόρος τίτλου για τα Σερβιανά, συνεχίζει να κυνηγάει βαθμολογικά η Ανατολή

0

Ο Β’ γύρος της Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνικής ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα των Σερβιανών, καθώς η νίκη επί της Ανατολής με γκολ του Βάιου Αλεξίου στο 90ο λεπτό, έδωσε τη νίκη με σκορ 2-1 επί του βασικού συνδιεκδικητή της ανόδου και της άνοιξε… λεωφόρο τίτλου! Στο χέρι των Σερβιανών είναι από εδώ και πέρα να αποφύγουν τις απώλειες βαθμών σ’ ένα πρωτάθλημα που ούτως ή άλλως έχουν παραχωρήσει μόνο 2 ισοπαλίες και μετράνε 14 νίκες!

Το επόμενο «εμπόδιο» στο δρόμο τους προς την άνοδο στη Γ’ Εθνική θα είναι η Προοδευτική Περάματος και δεν θα είναι καθόλου εύκολο, αφού το Πέραμα είναι 6 αγωνιστικές αήττητο, ενώ μετράει μόλις 3 ήττες στο πρωτάθλημα, μεταξύ αυτών και την ήττα στο ματς του α’ γύρου με τα Σερβιανά με 1-2.

Από τη δική της πλευρά, η Ανατολή φαίνεται να χάνει το… τρένο για μία ακόμα χρονιά και αναγκάζεται να τρέχει αγχωμένη να το… προλάβει. Με το μυαλό στα δικά της ματς και το αυτό σ’ εκείνα των Σερβιανών, θα συνεχίσει την προσπάθειά της δίνοντας ένα δύσκολο εντός έδρας ντέρμπι με αντίπαλο την Θύελλα Ελεούσας.

Στη μάχη της ουράς, καθοριστικό είναι το παιχνίδι Μικρασιατών-Αμπελοκήπων. Η ΑΕΜ έχει την ευκαιρία να πάρει τους 3 βαθμούς και να ξεφύγει μακριά από τη ζώνη των ομάδων που θα υποβιβαστούν απευθείας.

17η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 21/01/18 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 21/01/18 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 21/01/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 21/01/18 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.

 

Στη MAISON Β’ ερασιτεχνική, στον Α’ Όμιλο η πρωτοπόρος Ζωοδόχος υποδέχεται το Σταυράκι, το οποίο ακόμα είναι μέσα στη μάχη μίας θέσης για τα μπαράζ ανόδου και ακόμα και ο 1 βαθμός, θα μπορούσε να φανεί πολύτιμος.

Το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής είναι αυτό ανάμεσα σε Πωγωνάτο και Πίνδο Κόνιτσας που δίνουν τη μάχη για ένα όσο το δυνατόν καλύτερο πλασάρισμα πίσω από την Ζωοδόχο που έχει αποκτήσει διαφορά στη μάχη της απευθείας ανόδου.

17η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 20/01/18 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 20/01/18 17:15 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 21/01/18 11:30 ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 21/01/18 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 21/01/18 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.

 

Στον Β’ Όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής, πλην του Μετσόβου που με ένα ματς λιγότερο παραμένει στο +3 στην 1η θέση και της Καστρίτσας, που επίσης έχει ένα ξεκάθαρο προβάδισμα για την 2η θέση της κανονικής περιόδου, για τις υπόλοιπες θέσεις των μπαράζ μάχονται τουλάχιστον 5-6 ομάδες. Από τα σημαντικότερα παιχνίδια της αγωνιστικής είναι αυτό μεταξύ Κουτσελιού και Ολυμπιακού Βοτανικού.

17η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 21/01/18 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 21/01/18 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 21/01/18 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 21/01/18 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 21/01/18 17:15 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΣΤΥΛΙΟΥ Λ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.

 

Στο πρωτάθλημα της Γ’ ερασιτεχνικής και στον Α’ Όμιλο, Λαψίστα-Πρωτόπαππα είναι από τα παιχνίδια που θα έχουν αντίκτυπο στις θέσεις της κορυφής.

14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 21/01/18 10:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 21/01/18 11:30 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ Κυριακή 21/01/18 15:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο της ίδιας κατηγορίας, η πρωτοπόρος ομάδα του Χαροκοπίου αναμένεται να έχει εύκολο έργο απέναντι στον Αετό Περιστερίου, όπως και η 2η της βαθμολογίας Αετορράχη που θα υποδεχτεί τον ΠΑΟ Ιωαννίνων.

14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΗΛΙΑ Ε., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Σάββατο 20/01/18 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 20/01/18 19:30 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΣΤΥΛΙΟΥ Λ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 21/01/18 12:30 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 21/01/18 15:00 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ EPIRUS SPORT Κυριακή 21/01/18 17:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 21/01/18 19:30 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.

Σχόλια

Comments are closed.