BOOKSPOT

Εκτός έδρας δοκιμασίες για Σερβιανά και Ανατολή -Τα ντέρμπι σε Β’ και Γ’ ερασιτεχνική

0

Με αμείωτη ένταση συνεχίζεται η μάχη της Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνικής και για την 20η αγωνιστική οι δύο πρωταγωνιστές της κατηγορίας, Σερβιανά και Ανατολή, θα έχουν δύο δύσκολες εξόδους.

Την Κυριακή στις 15:30 τα Σερβιανά δίνουν ένα δύσκολο παιχνίδι με το Ροδοτόπι, που αν και χαμηλά στη βαθμολογία, θέλει ιδιαίτερη προσοχή μέσα στην έδρα του.

Η αγωνιστική, όμως, ανοίγει την αυλαία της σήμερα (Σάββατο) στις 15:00 στη Μουσιωτίτσα, με τον τοπικό Κένταυρο να υποδέχεται τον Α.Ο. Ανατολής. Μια επικίνδυνο έξοδος για την Ανατολή, η οποία δεν έχει κανένα περιθώριο απωλειών, ώστε να μπορέσει να εκμεταλλευτεί τυχόν στραβοπάτημα των Σερβιανών.

Για την αποφυγή των πλέι-άουτ, τα βλέμματα επικεντρώνονται στο ντέρμπι Μικρασιατών-Πραμάντων. Οι Μικρασιάτες σε περίπτωση νίκης θα κάνουν βήμα παραμονής και θα βάλουν σε περιπέτειες και τα Πράμαντα που έχουν μια απόσταση ασφαλείας προς το παρόν.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 20η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 10/02/18 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΚΡΥΑΣ Σάββατο 10/02/18 15:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 10/02/18 15:30 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 10/02/18 17:15 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ Κυριακή 11/02/18 00:00
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 11/02/18 17:15 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΤΙΚΑΣ Δ.

 

Στον Α’ όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής, χωρίς αγώνα θα κερδίσει η πρωτοπόρος Ζωοδόχος τους 3 βαθμούς από τις Καρυές που έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

MAISON Β’ ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 20η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ Σάββατο 10/02/18 00:00
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 10/02/18 15:30 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 10/02/18 15:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ Κυριακή 11/02/18 00:00
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 11/02/18 17:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΓΟΥΚΟΣ Κ.

 

Στον Β’ Όμιλο της ίδιας κατηγορίας, ένα από τα πιο σημαντικά παιχνίδια της 20ης αγωνιστικής γίνεται στο Ασβεστοχώρι, μεταξύ του τοπικού ΠΑΟ και της Αναγέννησης Ελληνικού. Οι δύο ομάδες παλεύουν για το πλασάρισμα στην 4άδα και τα πλέι-οφ ανόδου, με το Ασβεστοχώρι να θέλει μόνο νίκη για να βγάλει εκτός διεκδίκησης 4ης θέσης το Ελληνικό και να συνεχίσει τη μάχη με Βοτανικό και Κουτσελιό.

MAISON Β’ ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 20η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Σάββατο 10/02/18 15:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΚΙΤΣΟΣ Χ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΠΕΔΙΝΗΣ Σάββατο 10/02/18 15:30 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΝΕΟΣ Κ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 10/02/18 15:30 ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΣΤΥΛΙΟΥ Λ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΑΝΟΣ Σ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.

 

Στον Α’ Όμιλο της Γ’ Ερασιτεχνικής δεσπόζει στο πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής το ντέρμπι Πρωτόππα-Βουνοπλαγιάς, που ίσως επιφέρει ανακατατάξεις στην κορυφή, καθώς οποιαδήποτε απώλεια βαθμών της Βουνοπλαγιάς, καραδοκεί να την εκμεταλλευτεί η Δόξα Αναργύρων που παίζει εκτός έδρας ένα σχετικά εύκολο ματς με τη Φλόγα Πετσαλίου.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 17η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ Σάββατο 10/02/18 15:30 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 10/02/18 15:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. Κυριακή 11/02/18 00:00
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 11/02/18 11:30 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 11/02/18 11:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΖΙΤΣΑΣ Κυριακή 11/02/18 11:30 ΠΑΝΟΣ Σ., ΣΤΥΛΙΟΥ Λ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΗΛΙΑ Ε., ΠΑΥΛΟΥ Ε.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο, ένα από τα ματς που ενδιαφέρον για τη μάχη της 3ης θέσης είναι αυτό μεταξύ Βοτονοσίου και Ραφταναίων.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 17η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ EPIRUS SPORT Σάββατο 10/02/18 17:00 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΔΡΟΣΟΥ Β.
Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 10/02/18 19:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 11/02/18 11:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 11/02/18 15:00 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΜΑΚΡΗΣ Κ.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 11/02/18 15:30 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΧΑΛΚΗΣ Μ.

 

Σχόλια

Comments are closed.