BOOKSPOT

«Κυρίως πιάτο» το Σάββατο στα ερασιτεχνικά

0

Ο τελικός του κυπέλλου ΕΠΣΗΠ είναι το γεγονός της εβδομάδας στο ερασιτεχνικό μας ποδόσφαιρο και η ΕΠΣΗΠ διαμόρφωσε το υπόλοιπο αγωνιστικό πρόγραμμα κατάλληλα, ώστε στη γιορτή του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου την Κυριακή να μπορούν θεωρητικά να δώσουν το «παρών» όλες οι ομάδες, οι παράγοντές τους και οι φίλαθλοι.

Σερβιανά και Αγροτικός Αστέρας που έχουν το μεγάλο ραντεβού για το τρόπαιο του κυπέλλου είχαν αγωνιστεί προ 10ημέρου στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής κι έτσι απομένουν για σήμερα Σάββατο οι υπόλοιπες αναμετρήσεις.

Η Ανατολή που θα προσπαθήσει να εξαντλήσει τις πιθανότητές της για την άνοδο, δίνει ένα πολύ δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι στο Πέραμα με την Προοδευτική. Οι Πόντιοι θέλουν το διπλό για να επαναφέρουν τη βαθμολογική διαφορά από τα Σερβιανά στο -4 και να ελπίζουν στις τελευταίες 5 αγωνιστικές ότι οι αντίπαλοί τους θα κάνουν κάποια στιγμή τα δύο «στραβοπατήματα» που απαιτούνται για να αλλάξουν τα δεδομένα.

Ωστόσο η 25η αγωνιστική έχει συγκλονιστικές μάχες για την απευθείας παραμονή ή τα μπαράζ. Η Κρύα υποδέχεται τους Μικρασιάτες, με τις δύο ομάδες να απέχουν μεταξύ τους 1 βαθμό και αυτό είναι και το όριο μεταξύ απευθείας υποβιβασμού και μπαράζ παραμονής.

Πολύ σπουδαίο ματς και αυτό μεταξύ Ροδοτοπίου και Αετού Νήσου. Το Ροδοτόπι με νίκη κάνει ένα τεράστιο άλμα απευθείας παραμονής, διαφορετικά συνεχίζει να παραμένει μπλεγμένο σε σενάρια για μπαράζ.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 25η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Τετάρτη 14/03/18 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ. 0-3
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Τετάρτη 14/03/18 17:15 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε. 0-1
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Σάββατο 24/03/18 16:45 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 24/03/18 16:45 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΚΡΥΑΣ Σάββατο 24/03/18 16:45 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 24/03/18 16:45 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 24/03/18 17:15 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ.

 

Στη MAISON Β’ ερασιτεχνική στον Α’ Όμιλο, «φούντωσε» η μάχη της 1ης θέσης μεταξύ Ζωοδόχου και Κόνιτσας μετά τη «γκέλα» της Ζωοδόχου κι έτσι όλα είναι ανοιχτά στις τελευταίες 6 αγωνιστικές για την απευθείας θέση ανόδου, αλλά και για τα πλέι-οφ ανόδου.  Η πρωτοπόρος Ζωοδόχος αντιμετωπίζει την αδιάφορη βαθμολογικά Αμφιθέα εκτός έδρας και η Πίνδος Κόνιτσας υποδέχεται το Κάστρο που κι αυτό έχει μείνει μακριά από την 4η θέση που οδηγεί σε πλέι-οφ.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 25η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 24/03/18 15:00 ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 24/03/18 16:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 24/03/18 16:45 ΠΑΝΟΣ Σ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 24/03/18 16:45 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΖΙΩΓΑ Α.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Σάββατο 24/03/18 16:45 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Τετάρτη 28/03/18 17:30 ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΤΣΙΤΟΣ Μ.

 

Στον Β’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής, αναβλήθηκε το ντέρμπι του Μετσόβου με το Ασβεστοχώρι λόγο χιονόπτωσης. Από εκεί και πέρα γίνεται μεγάλη μάχη για τις τρεις θέσεις των πλέι-οφ τις οποίες διεκδικούν τουλάχιστον 6 ομάδες, ωστόσο δεν υπάρχει κάποιο μεταξύ τους ντέρμπι αυτήν την αγωνιστική.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 25η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 24/03/18 15:00 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 24/03/18 16:45 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ
Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΠΕΔΙΝΗΣ Σάββατο 24/03/18 16:45 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 24/03/18 19:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 25/03/18 13:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 25/03/18 13:00 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 25/03/18 13:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.

 

Στον Α’ Όμιλο της Γ’ ερασιτεχνικής, δεσπόζει στο πρόγραμμα ο αγώνας του Αετού Πρωτόπαππα με την πρωτοπόρο Δόξα Αναργύρων, σε μια μονομαχία που ίσως φέρει ισοβαθμία στην κορυφή, αν ο Αετός εκμεταλλευτεί την έδρα του και νικήσει.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 22η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Σάββατο 24/03/18 16:45 ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ Σάββατο 24/03/18 16:45 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 25/03/18 13:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΜΑΡΜΑΡΩΝ Κυριακή 25/03/18 13:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 25/03/18 13:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Δευτέρα 26/03/18 17:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΔΡΟΣΟΥ Β.

 

Στον Β’ Όμιλο της Γ’ κατηγορίας, ένα από τα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια είναι αυτό μεταξύ Χαροκοπίου και Κραψητών Καππαδόκων, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν ένα από τα βασικά τους «χαρτιά» για τη διεκδίκηση της 3ης προνομιούχου θέσης της βαθμολογίας.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 22η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 24/03/18 17:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Κυριακή 25/03/18 13:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Κυριακή 25/03/18 13:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 25/03/18 13:00 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΗΛΙΑ Ε.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 25/03/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΡΩΜΑΝΟΥ Κυριακή 25/03/18 16:45 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΛΟΥΚΑΣ Ξ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Δευτέρα 26/03/18 17:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.

Σχόλια

Comments are closed.