BOOKSPOT

Στέψη ή παράταση για Σερβιανά;

0

Τον τίτλο του πρωταθλητή από την Κυριακή μπορεί να εξασφαλίσει και μαθηματικά ο Θρίαμβος Σερβιανών, με προϋπόθεση να διατηρήσει ή να αυξήσει το +9 από την Ανατολή. Η ομάδα του Αλέκου Τάτση δεν κατάφερε να αμφισβητηθεί από κάποια άλλη ομάδα στη διάρκεια της σεζόν, κατέκτησε ήδη και το κύπελλο ΕΠΣΗΠ και πάει για ένα θριαμβευτικό φινάλε στις 4 τελευταίες αγωνιστικές της Hall Of Brands Α’ Ερασιτεχνικής.

Αντίπαλος των Σερβιανών σήμερα (Σάββατο) στις 17:15 θα είναι η αδιάφορη βαθμολογικά Μουσιωτίτσα και το παιχνίδι θα γίνει στο γήπεδο «Στάθης Τσανακτσής» της ΕΠΣΗΠ.

Από την πλευρά της η Ανατολή δείχνει να έχει εγκαταλείψει την προσπάθεια, αφού είναι τυπικό θέμα πλέον η ανάδειξη των Σερβιανών ως πρωταθλητών, ενώ για μία ακόμα χρονιά χάνεται λίγο πριν το νήμα το πρωτάθλημα. Παρ’ όλα αυτά θα προσπαθήσει για το καλύτερο κόντρα σ’ έναν αντίπαλο, όπως η Κρύα, που «καίγεται» για βαθμούς σωτηρίας.

Όσον αφορά άλλα παιχνίδια για την παραμονή, ο Αετός Νήσου παίρνει χωρίς αγώνα ένα κρίσιμο «τρίποντο», αφού θα αντιμετώπιζε το Βελισσάριο, το οποίο έχει αποχωρήσει. Έτσι, στα ματς που θα κριθούν στα γήπεδα ξεχωρίζει η σπουδαία αναμέτρηση Μικρασιάτες-ΠΑΣ Κράψης και το ματς Πράμαντα-Χουλιαράδες.

HALL OF BRANDS Α’ ερασιτεχνική, 27η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 14/04/18 17:15 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΠΑΝΟΣ Σ.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 15/04/18 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΚΡΥΑΣ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΘΑΝΟΣ Δ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε.

 

Στον Α’ Όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής η πρωτοπόρος Ζωοδόχος θα έχει ένα σχετικά εύκολο παιχνίδι με τον Απείθαρχο που βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, ενώ η Πίνδος Κόνιτσας που ακολουθεί κατά πόδας και παλεύει κι εκείνη για την απευθείας άνοδο, θα παίξει εκτός έδρας με το Κεφαλόβρυσο. Από εκεί και κάτω τρεις ομάδες παλεύουν για τις άλλες δύο θέσεις των μπαράζ και είναι η Αγία Μαρίνα, ο Πωγωνάτος και το Σταυράκι, με την Αγία Μαρίνα να κερδίζει στα χαρτιά τους 3 βαθμούς από την Α.Ε. Γιάννενα.

MAISON Β’ ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 27η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΣΤΥΛΙΟΥ Λ.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ Π.Ε.Α.Κ.Ι. Κυριακή 15/04/18 17:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΝΕΟΣ Κ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.

 

Στον Β’ Όμιλο της ίδιας κατηγορίας μπορεί να έχει ξεκαθαρίσει η πρωτιά, με το Μέτσοβο να βρίσκεται ήδη στο +8, όπως επίσης και η 2η θέση με την Καστρίτσα να είναι μακριά 7 βαθμούς από τον 3ο, αλλά για τις άλλες δύο θέσεις των μπαράζ ερίζουν Βοτανικός (45 β.), Λούρος (45β.), Ασβεστοχώρι (42 β.), Λογγάδες (42 β.) και Κουτσελιό (42 β.).

Το ντέρμπι Ολυμπιακού Βοτανικού-Λούρου ενδεχομένως να αποβεί καθοριστικό για τη μάχη μίας ακόμα θέσης των μπαράζ, ενώ πολύ σπουδαία είναι και η αναμέτρηση Λογγάδων-Κουτσελιού που κι εδώ θα κοπούν τα «φτερά» κάποιας ομάδας για τα μπαράζ ανόδου.

MAISON Β’ ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 27η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΝΕΟΣ Κ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ – ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΠΕΔΙΝΗΣ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 15/04/18 19:30 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΑΓΟΡΑΣ Κ.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική και στον Α’ Όμιλο λείπει το πολύ μεγάλο ντέρμπι. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Ομιλος, 24η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. Σάββατο 14/04/18 00:00
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΔΡΟΣΟΥ Β., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Σάββατο 14/04/18 17:30 ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΠΕΤΡΟΥ Α., ΤΣΙΤΟΣ Μ.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο της Γ’ ερασιτεχνικής πολύ σημαντικό θα είναι το ντέρμπι Αετορράχης-Κραψητών Καππαδόκων. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Ομιλος, 24η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 15/04/18 13:00 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΤΑΣΗΣ Γ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 15/04/18 15:00 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 15/04/18 17:15 ΠΑΝΟΣ Σ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ EPIRUS SPORT Κυριακή 15/04/18 17:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 15/04/18 17:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.

 

 

Σχόλια

Comments are closed.