BOOKSPOT

Σε μια «κλωστή» τα πλέι άουτ της Α’ Ερασιτεχνικής

0

Ο τίτλος του πρωταθλητή κρίθηκε και μαθηματικά από την 27η αγωνιστική της Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνικής, με τα Σερβιανά να είναι η 2η γιαννιώτικη ομάδα που θα συμμετέχει στη Γ’ Εθνική. Είναι η πρώτη φορά που θα έχουμε και πάλι 2 ομάδες του Νομού μας στη Γ’ Εθνική, μετά την παλαιότερη συνύπαρξη ΠΑΣ Γιάννινα και Α.Ε. Γιάννενα, σε μια Γ’ κατηγορία βέβαια που τότε ήταν επαγγελματική και είχε αρκετές ιστορικές ομάδες στους ομίλους της.

Ωστόσο το ενδιαφέρον από την Α’ κατηγορία δεν θα εκλείψει, αντιθέτως κορυφώνεται στις θέσεις του απευθείας υποβιβασμού και κυρίως των πλέι-άουτ.

Όσον αφορά τον απευθείας υποβιβασμό, έχουν «κλειδώσει» προ πολλού οι υποβιβασμοί Αμπελοκήπων και Βελισσαρίου, ενώ πολύ δύσκολα θα καταφέρει να αποφύγει το πικρό «ποτήρι» η Κρύα (22 β.), καθώς η ΑΕΜ (26 β.) που κυνηγάει βαθμολογικά θα πάρει στα χαρτιά τους 3 βαθμούς από το Βελισσάριο.

Από τις υπόλοιπες ομάδες που θέλουν να αποφύγουν τη διαδικασία των μπαράζ παραμονής, το Ροδοτόπι (31 β.) δίνει δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι, με την αδιάφορη όμως πλέον Ανατολή. Τα Πράμαντα (30 β.) αντιμετωπίζουν εκτός έδρας τον αδιάφορο βαθμολογικά Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά.

Το Νησί (30 β.) δίνει αντικειμενικά το πιο δύσκολο παιχνίδι με την πρωταθλήτρια ομάδα των Σερβιανών.

Τέλος, ο ΠΑΣ Κράψης (29 β.) αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Θύελλα Κατσικά που κι αυτή είναι αδιάφορη βαθμολογικά.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 28η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΤΙΚΑΣ Δ., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΘΑΝΟΣ Δ., ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΝΕΟΣ Κ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 22/04/18 19:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ.

 

Στον Α’ Όμιλο της MAISON Β’ Ερασιτεχνικής παρατείνεται η αγωνία για την 1η θέση και δεν αποκλείεται να ξεκαθαρίσει το απευθείας εισιτήριο για τη Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνική την τελευταία αγωνιστική.

Η Πρωτοπόρος Ζωοδόχος παίζει στο Δελβινάκι με τον Πωγωνάτο, ο οποίος δεν έχει εξασφαλίσει μαθηματικά το τελευταίο εισιτήριο για τα πλέι-οφ. Θα έχουμε, λοιπόν, ένα ντέρμπι όπου και οι δύο ομάδες «καίγονται» για νίκη, αλλά θα τις «κάψει» η ισοπαλία.

Παρόμοιας σημασίας ντέρμπι και εκείνο μεταξύ της Πίνδου Κόνιτσας και της Αγίας Μαρίνας. Η Κόνιτσα θέλει να επωφεληθεί σε περίπτωση απώλειας βαθμών της Ζωοδόχου, ενώ η Αγία Μαρίνα θέλει να σιγουρέψει τη συμμετοχή της στα πλέι οφ.

«Σφήνα» για τα πλέι-οφ θέλει να μπει το Σταυράκι που παίζει εκτός έδρας με την αδιάφορη Κόντσικα.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 28η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 21/04/18 00:00
Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ Σάββατο 21/04/18 00:00
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Σάββατο 21/04/18 17:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 21/04/18 17:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 21/04/18 17:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 21/04/18 17:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΖΙΩΓΑ Α.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 21/04/18 17:30 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Σάββατο 21/04/18 17:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.

 

Στον Β’ Όμιλο,τα πράγματα είναι ακόμα πιο πολύπλοκα για τα πλέι-οφ, αφού η 1η θέση έχει ξεκαθαρίσει και θα ανέβει απευθείας στην Α’ κατηγορία το Μέτσοβο. Μια θέση σίγουρη στα πλέι-οφ έχει η Καστρίτσα και από εκεί και κάτω υπάρχουν 6 ομάδες γι’ άλλες δύο θέσεις.

Στο σημαντικότερο ντέρμπι της 28ης αγωνιστικής, το Κουτσελιό (45 β.) υποδέχεται το Ασβεστοχώρι (42 β.) και το ματς αυτό θα περιορίσει ή θα κρατήσει στη μάχη της διεκδίκησης των πλέι-οφ πολλές ομάδες του γκρουπ των έξι.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 28η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Σάββατο 21/04/18 17:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ – Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 21/04/18 19:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΝΕΟΣ Κ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική, μετά την παραμονή της Κρανούλας στη Γ’ Εθνική άνοιξε η όρεξη και για την 4η θέση της βαθμολογίας των ομίλων, αφού οι 4οι θα παίξουν για μία επιπλέον θέση ανόδου. Στον Α’ Όμιλο λείπουν πάντως τα ντέρμπι μεταξύ των 5 πρώτων ομάδων που είναι μέσα στο «κόλπο» της ανόδου.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 25η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Σάββατο 21/04/18 17:30 ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΗΛΙΑ Ε., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΠΑΝΟΣ Σ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΖΙΤΣΑΣ Κυριακή 22/04/18 17:30 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.

 

Στον Β’ Όμιλο, αναβλήθηκε ο αγώνας Κραψητών Καππαδόκων-Χρυσοβίτσας που ήταν από τα ματς με ενδιαφέρον για τη μάχη της 3ης και 4ης θέσης.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 25η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Σάββατο 21/04/18 17:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 21/04/18 17:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΡΩΜΑΝΟΥ Σάββατο 21/04/18 17:30 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΔΡΟΣΟΥ Β., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 21/04/18 17:30 ΘΑΝΟΣ Δ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΜΗΛΕΑΣ Σάββατο 21/04/18 17:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 22/04/18 14:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 22/04/18 15:00 ΣΤΥΛΙΟΥ Λ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.

 

 

Σχόλια

Comments are closed.