BOOKSPOT

Με Λαμία η Κ17, με Απόλλωνα η Κ19

0

Συνέχεια στην αγωνιστική δραστηριότητα των πρωταθλημάτων υποδομής το ερχόμενο Σαββατοκύριακο, με το «κυανόλευκο» ενδιαφέρον να στρέφεται στα ματς της Κ17 του ΠΑΣ με τη Λαμία στα Γιάννενα και της Κ19 με τον Απόλλωνα στην Αθήνα.

Πρώτη στη μάχη χρονικά ρίχνεται η ομάδα Κ17 και αυτό θα είναι το πρώτο φετινό ματς οποιασδήποτε από τις 4 ομάδες της ΠΑΕ στα Γιάννενα.

Η ομάδα του Νίκου Μπαδήμα, μετά την ήττα από την Ξάνθη στην πρεμιέρα με 3-0, σκορ που δεν ανταποκρινόταν στην πραγματική εικόνα, αφού και ο ΠΑΣ είχε χάσει πάρα πολλές κλασικές ευκαιρίες σ’ εκείνο το παιχνίδι, θέλει αυτήν τη φορά να συνδυάσει καλή εμφάνιση με νίκη.

Η Λαμία προέρχεται κι εκείνη από ήττα και μάλιστα εντός έδρας από τον Παναιτωλικό με 0-1.

Το παιχνίδι θα διεξαχθεί το Σάββατο στις 15:00 στο αθλητικό κέντρο Epirus και διαιτητής θα είναι ο Κωνσταντίνος Μπούμπας (Ηπείρου) που θα έχει για βοηθούς του, τους Δημήτριο Τσάντα (Ηπείρου) και Δημήτριο Μάνο (Άρτας). Τέταρτος θα είναι ο Γεώργιος Σαράφογλου (Πρέβεζας).

Βαθμολογία Όμιλος B’
# ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘ.
1 Π.Α.Ο.Κ. 1 3
2 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ 1 3
3 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1 3
4 Α.Ε.Λ. 0 0
5 ΛΑΜΙΑ 1 0
6 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1 0
7 ΑΡΗΣ 1 0

Τη σκυτάλη αναλαμβάνει την Κυριακή η ομάδα Κ19, η οποία θα βρίσκεται από το Σάββατο στην Αθήνα και έχει προγραμματιστεί να παρακολουθήσει το παιχνίδι της μεγάλης ομάδας στη Ριζούπολη.

Ο ΠΑΣ που είχε δύσκολο ξεκίνημα με Ολυμπιακό και ΑΕΚ, θα έχει και τη βοήθεια των επαγγελματιών Γώγου, Λιάσου, Παπαδόπουλου και Βενετικίδη, προκειμένου να διεκδικήσει τους πρώτους της βαθμούς στη σεζόν.

Το παιχνίδι θα διεξαχθεί την Κυριακή στις 11 το πρωί στο ανοιχτό γήπεδο του Δήμου Μελισσίων «Κ. Τσιμπρικίδης». Διαιτητής ορίστηκε ο Ανδρέας Γκαμάρης (Αθηνών). Βοηθοί του θα είναι οι Αθανάσιος Μπουρτζοβίτης και Νικόλαος Τριαντάφυλλος και οι δύο από τον σύνδεσμο Κορινθίας. Παρατηρητής ορίστηκε ο Θεόδωρος Τριανταφυλλίδης (Δυτικής Αττικής).

Βαθμολογία
# ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘ.
1 A.E.K. 2 6
2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1 3
3 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1 3
4 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1 3
5 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. 1 3
Π.Α.Ο.Κ. 1 3
7 ΑΡΗΣ 2 2
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 2 2
9 Α.Ε.Λ. 1 1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 1 1
11 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. 1 0
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ 1 0
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1 0
14 Ο.Φ.Η. 1 0
15 ΛΑΜΙΑ 1 0
16 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2 0

 

Σχόλια

Comments are closed.