Τον πρώτο τους βαθμό στη Γ’ Εθνική κατέκτησαν τα Σερβιανά, που στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της σεζόν αναδείχτηκαν ισόπαλα 0-0 με τον Μακεδονικό Σιάτιστας.

Ένα ματς αμφίρροπο έτσι όπως εξελίχθηκε και ειδικά στο β’ ημίχρονο, αφού το πρώτο μέρος είχε λιγοστές φάσεις και δίκαια οι δύο ομάδες έμεινα στο μηδέν.

Το β’ μέρος, όμως, κάλλιστα μπορεί να χαρακτηριστεί «ροντέο», αφού τα Σερβιανά ήλεγχαν το ματς και ήταν αυτά που έψαχναν επιτακτικά το γκολ, όμως ο Μακεδονικός ήταν αυτός που είχε δοκάρι και 2-3 κλασικές ευκαιρίες, στο πρώτο και το τελευταίο πεντάλεπτο της επανάληψης.

Δίκαιη, πάντως η ισοπαλία για δύο ομάδες, αφού και τα Σερβιανά δημιούργησαν αρκετές φάσεις, αλλά έδειξαν να μην έχουν καλή επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα.

Το ματς παρακολούθησαν περίπου 200 φίλαθλοι, που μπορεί να μην ικανοποιήθηκαν στο α’ μέρος, όμως υπήρχαν διαστήματα στην επανάληψη που η αγωνία έφτασε στο «κόκκινο».

Τις λεπτομέρειες με συνθέσεις, φάσεις κτλ μπορείτε να τα διαβάσετε και στη live μετάδοσή μας.