Αγωνιστική του άγχους η σημερινή για τις δύο ομάδες των Ιωαννίνων στη Γ’ Εθνική του μπάσκετ των ανδρών. Ο Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε στον πόντο της Μελίκης Βέροιας, μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 44-40 (ημιχρ.), 58-60, 72-71

ΠAΣ Γιάννινα(Κωστόπουλος): Γεωργίου 13, Πανάρας 11(3), Mουζακίτης, Tσίρμπας-Αναγνώστου 4, Πρέντζας 3(1), Kαραγκιολίδης 13(1), Mάντζιος Π., Mάντζιος Δ. 4, Πάτρας 21, Πανταζής 3(1), Πιστιόλης, Γιωτάκης.

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 25(7), Μαυρίδης Β. 17(3), Κυριακού, Σαζακλίδης 5(1), Λέφας 6, Μαγαλιός, Καρατζάς 5(1), Σταυρουλάκης 5(1), Κοτζαμπάσης 6(2), Ρογγότης 2.

Ροζ φύλλο για τον ΑΓΣΙ

Σπουδαίο διπλό, όμως, πέτυχε και ο ΑΓΣΙ επί του Εύαθλου Πολυκάστρου. Αν και η ομάδα του κ. Τσουκανέλη ξεκίνησε πολύ καλά στο α’ ημίχρονο, στο 3ο δεκάλεπτο ο Εύαθλος έφερε το ματς στα ίσια, αλλά στο τέλος νίκησε ο ψυχραιμότερος, με τον ΑΓΣΙ να επικρατεί με 74-77.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-23, 30-37 (ημιχρ.), 50-50, 74-77