BOOKSPOT

Χωρίς ντέρμπι, αλλά με σασπένς η Β’ ερασιτεχνική

0

Με τα παιχνίδια της 33ης αγωνιστικής συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Β’ ερασιτεχνικής, με την αγωνία να μεγαλώνει για ομάδες και φιλάθλους. Οι «λογαριασμοί» είναι ακόμα ανοιχτοί και στους δύο ομίλους, αφού μαθηματικά δεν έχει κριθεί τίποτα για την άνοδο.

Στον Α’ Όμιλο η πρωτοπόρος Αγία Μαρίνα που προέρχεται από ήττα από το Ροδοτόπι, θέλει οπωσδήποτε τη νίκη στο «Στ. Τσανακτσής» στο παιχνίδι με τον Πανζαγορισιακό που θα γίνει Κυριακή στις 17:30. Την ίδια ώρα το Νησί που εδραιώθηκε στη 2η θέση, θέλει κι αυτό τους 3 βαθμούς στον αγώνα με τον ΑΠΟΕΛ, που από την πλευρά του είναι οριακά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και ψάχνει βαθμό ή βαθμούς.

33η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 21/05/16 17:30 ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΟΡΦΑΝΟΣ Β.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΛΕΤΣΙΟΣ Ι., ΚΑΡΡΑ Χ., ΔΙΟΝΥΣΗΣ Δ.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΘΑΝΟΣ Δ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.

 

Στον Β’ Όμιλο, ο ΠΑΣ Κράψης πλησιάζει ακόμα πιο κοντά στην άνοδο αν κερδίσει την υποβιβασμένη Χρυσοβίτσα την Κυριακή στις 19:30 στο γήπεδο ΕΠΣΗΠ. Την αδιάφορη Αετοράχη θα υποδεχτεί την ίδια μέρα στις 17:30 η 2η της βαθμολογίας Κατσικά.

33η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 21/05/16 17:30 ΝΕΟΣ Κ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Σάββατο 21/05/16 17:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 21/05/16 19:30 ΛΕΤΣΙΟΣ Ι., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΓΩΓΟΥ Α., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΓΚΟΡΙΤΣΑΣ Σ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Α.Σ.ΧΑΡΑΥΓΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΡΑΠΤΗ Α., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 22/05/16 17:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 22/05/16 19:30 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ.

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Σχόλια

Comments are closed.