BOOKSPOT

Κύπελλο ΕΠΣΗΠ: Πρεμιέρα για τις ομάδες του ερασιτεχνικού

0
Πέτρος Σιούλης
Πέτρος Σιούλης

Latest posts by Πέτρος Σιούλης (see all)

Από σήμερα ξεκινούν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των ομάδων που έχουν δηλώσει συμμετοχή στο θεσμό του κυπέλλου που διοργανώνει η ΕΠΣΗΠ. Το μενού περιλαμβάνει σπουδαίες αναμετρήσεις ενώ η 1η φάση ολοκληρώνεται την Τετάρτη.

Από το πρόγραμμα του Σαββάτου, το ενδιαφέρον μονοπωλεί το παιχνίδι της περσινής κατόχου Ανατολής κόντρα στην Θύελλα Κατσικάς σε ένα ντέρμπι βγαλμένο από τα παλιά.

Στο «ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ» η τοπική Προοδευτική υποδέχεται την Κρύα, η οποία από φέτος θα αγωνίζεται στην δεύτερη κατηγορία ενώ οι Μικρασιάτες που βρίσκονται στην ίδια μοίρα, θα προσπαθήσουν να κάνουν την έκπληξη και να ξεπεράσουν το εμπόδιο του Κουτσελιού.

Την Κυριακή, η Δόξα Κρανούλας αναμένεται να έχει δύσκολή αποστολή, μιας και φιλοξενεί το τμήμα του ερασιτέχνη ΠΑΣ Γιάννινα που κατάφερε πέρυσι να φτάσει μέχρι τον τελικό.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι αναμετρήσεις είναι νοκ-άουτ ενώ σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος στην κανονική διάρκεια, θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και αν δεν αλλάξει κάτι, τότε οι ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στη διαδικασία των πέναλτι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του κυπέλλου:

1η Φάση

Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Σάββατο 03/09/16 17:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – ΑΟ ΑΕΤΟΣ ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 03/09/16 17:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΠΕΧΛΕΒΑΝΟΥΔΗΣ Χ., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Σάββατο 03/09/16 17:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 03/09/16 17:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. Π.Ε.Α.Κ.Ι. Σάββατο 03/09/16 17:00 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΠΑΝΟΣ Σ.
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 03/09/16 17:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 03/09/16 17:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Σάββατο 03/09/16 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΝΙΚΑΣ Χ.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 03/09/16 17:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 03/09/16 17:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 03/09/16 17:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 03/09/16 17:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 03/09/16 19:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΛΟΥΚΑΣ Ξ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΩΛΗΣ Κυριακή 04/09/16 17:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Κυριακή 04/09/16 17:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 04/09/16 17:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΠΕΧΛΕΒΑΝΟΥΔΗΣ Χ.
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ – Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ Κυριακή 04/09/16 17:00 ΜΗΤΣΙΟΣ Χ., ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 04/09/16 17:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΛΟΥΚΑΣ Ξ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΚΡΥΑΣ Κυριακή 04/09/16 17:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΛΕΟΝΤΑΡΗΣ Κ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 04/09/16 17:00 ΛΕΤΣΙΟΣ Ι., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 04/09/16 17:00 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΡΑΠΤΗ Α., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 04/09/16 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΓΚΟΡΙΤΣΑΣ Σ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 04/09/16 17:00 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΝΕΟΣ Κ., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Π.Ε.Α.Κ.Ι. Κυριακή 04/09/16 17:00 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΧΑΡΑΥΓΗΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 04/09/16 17:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 04/09/16 19:30 ΝΕΟΣ Κ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Δευτέρα 05/09/16 17:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Δευτέρα 05/09/16 19:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Τρίτη 06/09/16 19:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Τετάρτη 07/09/16 19:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε.

 

Σχόλια

Comments are closed.