image description

Τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα και πάλι στη σέντρα! Ο δύσκολος μαραθώνιος για 16 ομάδες της Α’ Ερασιτεχνικής και 20 ομάδες της Β’ Ερασιτεχνικής βρίσκεται και πάλι στην αφετηρία, ενώ άλλες 15 της Γ’ κατηγορίας θα ριχτούν κι εκείνες στη μάχη το πρώτο δεκαήμερο του Οκτωβρίου.

Στη φετινή σεζόν για την Α’ Ερασιτεχνική προβλέπεται σχετικά με την άνοδο και τον υποβιβασμό ότι ο πρώτος της κατηγορίας της βαθμολογίας ανακηρύσσεται πρωταθλητής. Οι τελευταίες 3 ομάδες της βαθμολογίας υποβιβάζονται στην Β΄ Ερασιτεχνική κατηγορία.

Σε περίπτωση μη συμμετοχής ομάδος της Ενώσεώς μας στο Πρωτάθλημα της Γ Εθνικής Ερασιτεχνικής κατηγορίας, θα υποβιβαστεί και τέταρτη ομάδα.

Όσον αφορά το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας θα προβιβαστούν στην Α΄ Ερασιτεχνική κατηγορία 3 ομάδες, ενώ οι 4 τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας θα υποβιβαστούν στην Γ’ Ερασιτεχνική Κατηγορία.

Σε περίπτωση μη συμμετοχής ομάδος της Ενώσεώς μας στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής Ερασιτεχνικής Κατηγορίας θα υποβιβαστεί και πέμπτη ομάδα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α’ κατηγορίας:

1η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 23/09/23 17:00 ΒΛΑΧΟΣ Κ. Γ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΡΑΒΑΝΟΓΛΟΥ Κ.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 23/09/23 17:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΠΑΣΙΑΣ Α.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 23/09/23 17:15 ΝΕΟΣ Κ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 23/09/23 17:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Η.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 24/09/23 17:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Κυριακή 24/09/23 17:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΣΙΣΚΑΣ Π.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Κυριακή 24/09/23 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΚΟΣΙΝΑΣ Β., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Σ.ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 24/09/23 17:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΧΑΤΖΗΣ Κ.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας

1η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ
ΑΠΣ ΟΙ ΤΙΓΡΕΙΣ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 23/09/23 17:00 ΣΙΝΔΡΟΣ Ν., ΤΣΙΑΡΑΣ Ν., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Σάββατο 23/09/23 17:00 ΔΑΔΑΝΗΣ Α., ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ Ε., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Σάββατο 23/09/23 17:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 24/09/23 17:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 24/09/23 17:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΗΛΙΑ Ε.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Κυριακή 24/09/23 17:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΔΟΣΗΣ Λ., ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ Ε.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 24/09/23 17:00 ΔΑΔΑΝΗΣ Α., ΝΕΟΣ Κ., ΤΖΙΜΑ Μ.
Α.Ε. ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ Κυριακή 24/09/23 17:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 24/09/23 17:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΡΑΒΑΝΟΓΛΟΥ Κ.