image description

Εξαιρετικό χαρακτηρίζεται το ξεκίνημα της ομάδας βόλεϊ γυναικών του ΠΑΣ Γιάννινα στην Α2 Εθνική κατηγορία, με την ομάδα του Κώστα Ζιώγου να ψάχνει ανάλογη συνέχεια στο εντός έδρας παιχνίδι που δίνει με τη ΧΑΝΘ. Αξιόμαχος ο αντίπαλος, αλλά με προσοχή και καλή εμφάνιση ο ΠΑΣ Γιάννινα θα προσπαθήσει να προσθέσει 3 ακόμα βαθμούς στο ενεργητικό του. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί το Σάββατο στις 18:00 στο κλειστό της Λιμνοπούλας.

Εκτός έδρας θα αγωνιστεί την Κυριακή στις 18:00 η ομάδα του ΓΑΣ που ψάχνει ακόμα τα πατήματά της, αφού δεν έχει δείξει ακόμα το καλό της πρόσωπο και αναζητεί βαθμό ή βαθμούς στην έδρα του Μυγδονιακού. Με βάση, πάντως, την εικόνα που έχουν δείξει στις τρεις πρώτες αγωνιστικές οι δύο ομάδες στο πρωτάθλημα, ο Μυγδονιακός είναι φαβορί για τη νίκη.

Α2 Γυναικών – Β’ Ζώνη – 4η αγωνιστική

Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2023

Δ.Α.Κ. Ευόσμου, 17.00: Α.Π.Σ. Αίας Ευόσμου – Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά, Διαιτητές: Σταυρίδης, Καπλάνης.

«Μ. Παρασκευόπουλος», 18.00: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – Ε.Α. Λαρίσης, Διαιτητές: Ιωαννίδης, Σκαρλατούδη.

Ιωαννίνων, 18.00: Π.Α.Σ. Γιάννινα – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Τζελέτας, Αποστόλου.

Καρδίτσας, 18.00: Σ.Π.Α. Καρδίτσας – Α.Σ. Μακεδόνες, Διαιτητές: Χλωρός, Αθανασόπουλος.

Αγριάς Βόλου, 18.00: Α.Σ. Αργώ Βόλου – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Καλαντζής, Παρασκευάς.

Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023

«Π. Νέτσικας», 18.00: Α.Ε.Σ. Μυγδονιακός – Α.Σ. Γιάννενα, Διαιτητές: Λούμσι, Παπακοσμάς.
*Ο αγώνας ΑΠΣ Αίας – ΜΑΣ Νέα Γενεά βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.

 

Βαθμολογία

Σύνολο Εντός Έδρας Εκτός Έδρας
Σετ Πόντοι Σετ Πόντοι Σετ Πόντοι
Θ. Ομάδα Βαθ. ΑΓ. Ν Η Υπέρ Κατά Ratio Υπέρ Κατά Ratio Βαθ. ΑΓ. Ν Η Υπέρ Κατά Ratio Υπέρ Κατά Ratio Βαθ. ΑΓ. Ν Η Υπέρ Κατά Ratio Υπέρ Κατά Ratio
1 ΠΑΣ Γιάννινα 9 3 3 0 9 2 4,5000 268 229 1,1703 6 2 2 0 6 2 3,0000 193 174 1,1092 3 1 1 0 3 0 75 55 1,3636
2 ΟΠΑΘ Περσέας 9 3 3 0 9 0 228 168 1,3571 3 1 1 0 3 0 75 57 1,3158 6 2 2 0 6 0 153 111 1,3784
3 ΜΑΣ Νέα Γενεά 8 3 3 0 9 2 4,5000 246 186 1,3226 6 2 2 0 6 0 150 89 1,6854 2 1 1 0 3 2 1,5000 96 97 0,9897
4 ΑΣ Αργώ Βόλου 7 3 2 1 8 5 1,6000 286 271 1,0554 1 1 0 1 2 3 0,6667 97 96 1,0104 6 2 2 0 6 2 3,0000 189 175 1,0800
5 ΕΑ Λαρίσης 6 3 2 1 7 3 2,3333 241 191 1,2618 3 2 1 1 4 3 1,3333 166 136 1,2206 3 1 1 0 3 0 75 55 1,3636
6 ΧΑΝΘ 6 3 2 1 8 5 1,6000 292 255 1,1451 5 2 2 0 6 2 3,0000 183 147 1,2449 1 1 0 1 2 3 0,6667 109 108 1,0093
7 ΑΠΣ Αίας 2 3 1 2 4 8 0,5000 232 277 0,8375 2 1 1 0 3 2 1,5000 108 109 0,9908 0 2 0 2 1 6 0,1667 124 168 0,7381
8 ΑΣ Μακεδόνες 2 3 1 2 4 8 0,5000 243 285 0,8526 0 2 0 2 1 6 0,1667 139 174 0,7989 2 1 1 0 3 2 1,5000 104 111 0,9369
9 Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 2 3 1 2 3 8 0,3750 210 248 0,8468 2 2 1 1 3 5 0,6000 152 171 0,8889 0 1 0 1 0 3 0,0000 58 77 0,7532
10 ΑΣ Γιάννενα 1 3 0 3 2 9 0,2222 201 254 0,7913 1 1 0 1 2 3 0,6667 111 104 1,0673 0 2 0 2 0 6 0,0000 90 150 0,6000
11 ΣΠΑ Καρδίτσας 1 3 0 3 2 9 0,2222 200 256 0,7813 0 1 0 1 0 3 0,0000 55 75 0,7333 1 2 0 2 2 6 0,3333 145 181 0,8011
12 ΑΕΣ Μυγδονιακός 1 3 0 3 3 9 0,3333 245 272 0,9007 0 1 0 1 0 3 0,0000 56 75 0,7467 1 2 0 2 3 6 0,5000 189 197 0,9594

 

Εκτός έδρας οι άνδρες του ΓΑΣ

Στο πρωτάθλημα των ανδρών, ο ΓΑΣ έχει εκτός έδρας αγωνιστική υποχρέωση και θα αντιμετωπίσει τον Μακεδονικό. Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με ήττα χωρίς κερδισμένο σετ το πρωτάθλημα και θα παλέψουν για την πρώτη νίκη της σεζόν.

Α2 Ανδρών – Β’ Ζώνη – 2η αγωνιστική

Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2023

Δ.Α.Κ. Κατσιμίδου, 18.00: Σ.Φ.Φ.Α. Άμιλλα – Φοίνικας Πολίχνης, Διαιτητές: Μπατσίλα, Σουφλής.

ΚΑΠΠΑ 2000, 18.00: Ο.Π.Α.Θ. Περσέας – Ε.Α. Λαρίσης, Διαιτητές: Μπέλλος, Κυριακόπουλος.

2ο Γελ. Κομοτηνής, 18.30: Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής – Α.Σ. Ελπίς, Διαιτητές: Κυριακίδης, Κωστοπούλου.

Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023

Νεάπολης, 15.00: Α.Σ. Μακεδονικός – Α.Σ. Γιάννενα, Διαιτητές: Δημητρίου, Τσιούλα.

«Μ. Τσικίνας», 17.00: Χ.Α.Ν.Θ. – Α.Ο. Ορεστιάδας, Διαιτητές: Δρανίτσας, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.

*Ο αγώνας ΧΑΝΘ – ΑΟ Ορεστιάδας θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών κατόπιν απόφασης του Μ.Δ.Ο. / Ε.Ο.ΠΕ..

 

Βαθμολογία

Σύνολο Εντός Έδρας Εκτός Έδρας
Σετ Πόντοι Σετ Πόντοι Σετ Πόντοι
Θ. Ομάδα Βαθ. ΑΓ. Ν Η Υπέρ Κατά Ratio Υπέρ Κατά Ratio Βαθ. ΑΓ. Ν Η Υπέρ Κατά Ratio Υπέρ Κατά Ratio Βαθ. ΑΓ. Ν Η Υπέρ Κατά Ratio Υπέρ Κατά Ratio
1 ΑΟ Ορεστιάδας 3 1 1 0 3 0 75 46 1,6304 3 1 1 0 3 0 75 46 1,6304 0 0 0 0 0 0 0 0
2 ΧΑΝΘ 3 1 1 0 3 1 3,0000 102 94 1,0851 0 0 0 0 0 0 0 0 3 1 1 0 3 1 3,0000 102 94 1,0851
3 ΟΠΑΘ Περσέας 3 1 1 0 3 0 75 55 1,3636 0 0 0 0 0 0 0 0 3 1 1 0 3 0 75 55 1,3636
4 ΕΑ Λαρίσης 3 1 1 0 3 0 75 51 1,4706 0 0 0 0 0 0 0 0 3 1 1 0 3 0 75 51 1,4706
5 Φοίνικας Πολίχνης 3 1 1 0 3 1 3,0000 96 83 1,1566 3 1 1 0 3 1 3,0000 96 83 1,1566 0 0 0 0 0 0 0 0
6 ΑΣ Γιάννενα 0 1 0 1 0 3 0,0000 51 75 0,6800 0 1 0 1 0 3 0,0000 51 75 0,6800 0 0 0 0 0 0 0 0
7 ΣΦΦΑ Άμιλλα 0 1 0 1 0 3 0,0000 55 75 0,7333 0 1 0 1 0 3 0,0000 55 75 0,7333 0 0 0 0 0 0 0 0
8 ΑΣ Ελπίς 0 1 0 1 1 3 0,3333 94 102 0,9216 0 1 0 1 1 3 0,3333 94 102 0,9216 0 0 0 0 0 0 0 0
9 ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0 1 0 1 1 3 0,3333 83 96 0,8646 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 1 3 0,3333 83 96 0,8646
10 ΑΣ Μακεδονικός 0 1 0 1 0 3 0,0000 46 75 0,6133 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 3 0,0000 46 75 0,6133