Στους «8» ολοκληρώθηκε η πορεία της μικτής ομάδας Κ14 της ΕΠΣ Ηπείρου, αφού στο σημερινό νοκ-άουτ παιχνίδι ηττήθηκε από την ΕΠΣ Πειραιά με 0-5.

Οι φιλοξενούμενοι «χτύπησαν» σε καίρια σημεία του ματς, αφού προηγήθηκαν στο 1ο λεπτό, ενώ έβαλαν γκολ και στις καθυστερήσεις του α’ και β’ ημιχρόνου  κι έτσι έδωσαν διαστάσεις στη νίκη τους.

Η ΕΠΣΗΠ είχε κάποιες ευκαιρίες να ξαναμπεί στο ματς κυρίως μετά το 30’ που το σκορ έγινε 2-0, αλλά το γκολ στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου με το οποίο έγινε το 3-0 και η αποβολή του τερματοφύλακα Ντεκουμέ στο 60’, έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στο να ξεφύγει το σκορ. Έτσι , η ΕΠΣ Πειραιά με δύο ακόμα γκολ στο 70’ και το 80’, έδωσε διαστάσεις στο τελικό σκορ.

Να σημειωθεί ότι στην ηλικία Κ14 τα ημίχρονα είναι 40λεπτης διάρκειας.

ΕΠΣΗΠ: Ντεκουμές, Μπάρλης (35’ λ.τρ. Φερεντίνος), Θεοδωράκης, Πετράκης, Παπακώστας, Ζώης (65’ Δημάκος), Οικονόμου (41’ Μπάκος), Κατερίνης, Γκόγκας, Αναγνώστου (60’ Πέτρος) Ντάσκαρης