Την ήττα γνώρισε ο ΑΓΣΙ στα Φάρσαλα, χάνοντας την ευκαιρία να ανέβει ένα ακόμα σκαλοπάτι στη βαθμολογία της Γ’ Εθνικής του μπάσκετ.

Το παιχνίδι είχε δύο διαφορετικές εικόνες. Στο α’ ημίχρονο Φάρσαλα και ΑΓΣΙ ήταν κοντά στο σκορ και το ματς έδειχνε να είναι αμφίρροπο, όμως από το τρίτο δεκάλεπτο και μετά οι γηπεδούχοι μεγάλωσαν τη διαφορά τους, την έφεραν σε διψήφια νούμερα και πήραν τη νίκη με 86-73.

Στον ΑΓΣΙ δεν φάνηκαν αρκετοί οι 22 πόντοι του Αυγερινού, που πέτυχε 5 τρίποντα.

Δεκάλεπτα: 19-16, 44-40 (ημιχρ.) 70-56, 86-73

Φάρσαλα(Λιάγκας): Παπακώστας 25(1), Ντίνος 5(1),Τσιλούλης, Ιλτσόγλου 7, Φούντας 18(4), Αναγνωστόπουλος 11(2), Αναγνωστόπουλος Γ. 14, Μακρής 2, Λούτας, Κούργιας Ντονάς 4

ΑΓΣΙ(Τσουκανέλης): Γεωργίου 7(1), Μπαζάκας, Μπαρτζώκας 15,Τζιμας 2, Καννής, Καρασίμος 7, Μάκης 8, Πρέντζας 12(3), Τσίγκας, Φίλιος, Αυγερίνος 22(5)