Με το… αριστερό ξεκίνησε στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής η Δόξα Κρανούλας, όσον αφορά το αποτέλεσμα, γιατί η εμφάνιση ήταν εξαιρετική για περίπου 58 λεπτά όπου στεκόταν πολύ καλά απέναντι στον Τηλυκράτη που είναι ένα από τα φαβορί για την 1η θέση και όχι μόνο στεκόταν καλά, αλλά έχανε σωρηδόν τις ευκαιρίες!

Μπροστά σε 300 περίπου φιλάθλους, οι «πορτοκαλί» μπήκαν με πάθος και όρεξη, κέρδιζαν σχεδόν όλες τις μονομαχίες και έφταναν με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή, ωστόσο φάνηκε να υπάρχει πρόβλημα στο γκολ, αφού ακόμα και απλά τελειώματα από τη μικρή περιοχή τελείωναν με αδύναμα σουτ ή κεφαλιές.

Κι ενώ η Κρανούλα ξεκίνησε το β’ ημίχρονο με δοκάρι του Παρχαρίδη και συνέχιζε να πιέζει δίνοντας την εντύπωση ότι κάπου θα σπάσει αυτή η ατυχία, κόντρα στη ροή του ματς οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ένα καταπληκτικό γκολ στο 58’ με τρομερό σουτ του Γκίκα που από τη γωνία της περιοχής σημάδεψε το απέναντι «γάμα». Το γκολ αυτό «έκοψε τα πόδια» των παικτών του κ. Σιαφάκα για να έρθει ένα ακόμα σχεδόν από το πουθενά, όταν σε προσπάθεια του Τσουλιάη να κάνει ένα δυνατό γέμισμα, η μπάλα όχι απλά κόντραρε, αλλά κόλλησε στα πόδια του Καλογέρη, που στη συνέχεια πάσαρε δίπλα του στον ανενόχλητο Γκίκα κι αυτός σε τετ-α-τετ δεν αστόχησε, κάνοντας το 0-2.

Η Δόξα είχε την ευκαιρία να μειώσει στο σκορ στο 91’ σε πέναλτι που εκτέλεσε ο Παππάς μετά από χέρι αμυντικού στην περιοχή από σέντρα του Τσουμάνη, αλλά ο τερματοφύλακας του Τηλυκράτη, που ήταν κορυφαίος της ομάδας του μαζί με τον σκόρερ, είπε «όχι» και σ’ αυτήν την περίπτωση.